×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Adam Pers wiceprezesem mBanku

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 27 paź 2017 11:53

26 października rada nadzorcza mBanku powołała Adama Persa na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej - podał bank.

Adam Pers wiceprezesem mBanku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Uchwałą rady nadzorczej banku z dnia 25 października 2017 r. Adam Pers został 26 października 2017 r. powołany na stanowisko wiceprezes zarządu ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej do czasu zakończenia obecnej kadencji zarządu - poinformował Bank.

Pers jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2008 ukończył studia MBA organizowane przez Szkołę Główną Handlowa. Od 2012 roku pracuje w grupie mBanku. Najpierw jako dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynków Finansowych, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie nowej struktury jednostki oraz nowego modelu biznesowego. Wdrożył również nowe zasady współpracy z bankowością korporacyjną jak i obszarem ryzyka.

W listopadzie 2013 roku został dyrektorem zarządzającym. Odpowiadał między innymi za nadzór nad sprzedażą produktów rynków finansowych obejmujących klientów korporacyjnych, niebankowe instytucje finansowe, jak również za ich rozwój. W 2016 r. przejął nadzór nad Tradingiem.

W połowie września mBank podał, że wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku Przemysław Gdański złożył rezygnację z pełnionych funkcji bez podania przyczyny. Przewodniczący rady nadzorczej będzie rekomendował powołanie na to stanowisko Adama Persa. Rezygnacja Gdańskiego nastąpi 25 października 2017 r.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Adam Pers wiceprezesem mBanku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA