Adam Manikowski dyrektorem zarządzającym Tesco Polska

Adam Manikowski został mianowany dyrektorem zarządzającym Tesco w Polsce. Pracę w Tesco rozpoczął w styczniu 2013 r. jako dyrektor operacyjny w Chinach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Manikowski dyrektorem zarządzającym Tesco Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

24 kwi 2015 12:40


Adam Manikowski pracę w Tesco rozpoczął w styczniu 2013 r. jako dyrektor operacyjny w Chinach. zaś od lipca 2014 piastował stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych Tesco Polska.

Przed dołączeniem do Tesco pracował jako dyrektor marketingu w Jeronimo Martins, gdzie odpowiadał m.in. za proces rebrandingu sieci Biedronka. Jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign.

Przypomnijmy, z końcem marca z Tesco Polska odszedł Ryszard Tomaszewski, który był prezesem zarządu sieci w Polsce przez ostatnich 9 lat, zaś w Tesco stworzono jeden zespół zarządzający czterema rynkami w Europie Centralnej, czyli Polską, Czechami, Słowacją i Węgrami, na którego czele stanął David Morris, dotychczasowy prezes czeskiego oddziału brytyjskiej sieci. Nowy zarząd wspierać będą zespoły lokalne w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Sieć Tesco zarządza ok. 1000 sklepów w Europie Centralnej, w tym Polsce siecią ok. 450 hiper- i supermarketów. Na Słowacji działa ponad 150 placówek Tesco, a na rynkach czeskim i węgierskim po około 200.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ag 2016-01-05 14:23:55

Dysponuję bonem promocyjnym na zakup Metaxy 700 ml + dwie szklanki, ważnym do 31.12.15. Jest to bonus za regularne korzystanie z karty stałego klienta. Przez grudzień regularnie odwiedzałam Tesco przy KEN 14 w Warszawie, dooytywałam się o towar i.......duże nic. Panie Dyre,torze, te 6 zł bonusu i nawet te szklanki mogę darować, ale gdzie honor firmy?

leszek 2015-09-14 14:02:20

i doprowadził do upadku tesco. hamstwo nic wiencej