PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Adam Gorszanów wiceprezesem Węglokoksu

  • Autor: PAP/GP
  • 8 lis 2019 15:15

Adam Gorszanów został wiceprezesem Węglokoksu ds. grupy kapitałowej - podała w komunikacie spółka. W przeszłości Gorszanów był m.in. prezesem Grupy CZH.

Adam Gorszanów wiceprezesem Węglokoksu
Adobe Stock
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik Węglokoksu Paweł Cyz, rada nadzorcza spółki ogłosiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko jej wiceprezesa ds. grupy kapitałowej: stanowisko to objął w piątek Gorszanów.

Weglokoks tworzy grupę kapitałową, skupiającą spółki z branży górniczej, hutniczej, energetycznej i logistycznej. Firma jest m.in. największym akcjonariuszem Polskiej Grupy Górniczej - największego krajowego producenta węgla kamiennego. W ub. roku przychody grupy sięgnęły 2,6 mld zł, a wskaźnik EBITDA osiągnął wartość 101 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ub. roku Węglokoks wyeksportował 1,3 mln ton węgla, 1,6 mln ton sprzedał w kraju, a 1 mln ton zaimportował oraz sprzedał w ramach tradingu - łącznie obrót węglem wyniósł ok. 3,9 mln ton. Należąca do grupy Węglokoksu spółka Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary, wyprodukowała w minionym roku 2,5 mln ton węgla.

W ostatnich miesiącach Węglokoks utworzył konsorcjum z należącą do jego grupy kapitałowej Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej - umowa ma zapewnić utrzymanie produkcji w hucie i sprzedaż jej wyrobów. Ostatnio Węglokoks badał też należącą do Tauronu Wydobycie kopalnię Janina - pod kątem ew. przejęcia kopalni.

Jak przekazał w komunikacie Węglokoks, Adam Gorszanów to absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych, w tym MBA z zakresu zarządzania i finansów przedsiębiorstw. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w organach firm, instytucji publicznych oraz organizacji gospodarczych.

Nowy wiceperezes Węglokoksu przez większość życia zawodowego był związany z obszarem dystrybucji w sektorze krajowego górnictwa węgla kamiennego. Utworzył oraz kierował w latach 2012-2017 Izbą Gospodarczą Sprzedawców Polskiego Węgla. Uczestniczył w procesach związanych z transformacją społeczno-gospodarczą i rozwojem woj. śląskiego.

W latach 2016-2018 był prezesem Grupy Kapitałowej CZH SA (wcześniej Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A.), skupiającej szereg przedsiębiorstw, w tym podmiotów związanych z dystrybucją i przetwórstwem hutniczym. Następnie zajmował się komercjalizacją prac i współpracą z przemysłem w Państwowym Instytucie Geologicznym - Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Adam Gorszanów wiceprezesem Węglokoksu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA