Adam Aleksiejuk na czele Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji&CIS, krajach bałtyckich i Ukrainie

Adam Aleksiejuk został nowym dyrektorem generalnym Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji&CIS, krajach bałtyckich i Ukrainie. Zastąpił na tym stanowisku Artura Ludwiczaka, który otrzymał nominację na funkcję dyrektora generalnego Nutricii Medycznej we Francji i krajach Maghrebu (m.in. Maroko, Algieria i Tunezja).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Aleksiejuk na czele Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji&CIS, krajach bałtyckich i Ukrainie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 lip 2017 13:15


Adam Aleksiejuk z branżą medyczną i farmaceutyczną związany jest od 17 lat. W Nutricii Medycznej pracuje od 2012 roku, pełniąc do tej pory funkcję dyrektora medycznego i ds. kontaktu z płatnikiem. Od lipca 2015 r. dodatkowo odpowiadał za rozwój firmy w krajach bałtyckich i Ukrainie. Karierę zawodową rozpoczął w GlaxoSmithKline, następnie kontynuował ją w firmie Pfizer, pracując w biurze regionalnym w Londynie i Nowym Jorku.

- Obejmuję stanowisko dyrektora generalnego po kilku latach bardzo dynamicznego rozwoju Nutricii Medycznej, zarówno pod kątem wyników finansowych, obszarów działalności, jak i zatrudnienia. Mam świadomość, z jak dużym wyzwaniem wiąże się zarządzanie organizacją zajmującą na wielu rynkach pozycję lidera w swojej branży – mówi Adam Aleksiejuk, dyrektor generalny Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji&CIS, krajach bałtyckich i Ukrainie.

Dotychczasowy dyrektor generalny Nutricii Medycznej, Artur Ludwiczak, zarządzał dywizją żywności medycznej w Polsce przez ponad 6 lat. Na przestrzeni tego czasu do grupy kapitałowej dołączyły Nutrimed, a następnie Stomed, spółki specjalizujące się w opiece żywieniowej w warunkach domowych. Zakres działalności poszerzył się też o kolejne obszary terapeutyczne, w tym onkologiczny, neurologiczny czy pediatryczny. Rozwój biznesu wpłynął na podwojenie liczby pracowników Nutricii Medycznej w Polsce.

Od 2012 r. Artur Ludwiczak dodatkowo objął funkcję zarządczą w krajach bałtyckich i Ukrainie, a od 2016 r. w Rosji i CIS. Od 1 lipca 2017 r. przejmuje funkcję dyrektora generalnego Nutricii Medycznej we Francji i krajach Maghrebu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.