×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Życie zawodowe pomaga kobietom unikać chorób demencyjnych

  • Karolina Markowska
    KM
  • 30 paź 2019 14:45

Badacze z University of California Los Angeles, San Francisco oraz Boston College przebadali 6300 kobiet. Obserwując je przez 20 lat zauważyli, że problemy z pamięcią szybciej pojawiają się u kobiet, które nie pracowały. Wyniki pokazały, że praca może pełnić ważną rolę w zachowaniu sprawności mózgu, a co za tym idzie, utrzymaniu pamięci w dobrym stanie i zapobieganiu chorobom demencyjnym.

Życie zawodowe pomaga kobietom unikać chorób demencyjnych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Wyniki badań zaprezentowano podczas Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera. Naukowcy wykazali związek między aktywnością zawodową kobiet a utrzymaniem zdrowia. Sprawność mózgu i ćwiczenie pamięci wpływają min. na rozwój chorób demencyjnych.

Naukowcy podkreślają, że stymulacja pracy mózgu przeciwdziała chorobie we wczesnych okresach życia. Badacze udowodnili, że jednym z czynników opóźniających pojawienie się choroby Alzheimera jest m.in. nierezygnowanie z pracy w średnim wieku.

Statyki pokazują, że kobiety w Polsce często rezygnują z pracy na rzecz macierzyństwa. Raport Głównego Urzędu Statycznego z 2018 roku porównał sytuację między 1950 a 2014 rokiem. Wynika z niego, że to mężczyźni w przeważającej części przejmowali obowiązki utrzymania rodziny.  Statystycznie choroby demencyjne atakują mężczyzn dwa razy rzadziej.

Z badań wynika, że kontynuacja kariery zawodowej ma wpływ na dłuższe zachowanie zdrowia poprzez ćwiczenia mózgu, w tym pamięci.  

Kontynuacja pracy jest ważna także u kobiet w wieku średnim. Dojrzałym kobietom trudniej jest znaleźć pracę. Rozwiązaniem mogą być prace dorywcze lub takie, których nie wykonuje się w sposób ciągły.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Życie zawodowe pomaga kobietom unikać chorób demencyjnych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA