Zwolnienia w dawnym Sony Online Entertainment

Studio Daybreak Game Company, dawne Sony Online Entertainment, niespodziewanie zwolniło kilkoro pracowników na wysokim szczeblu. Zaledwie tydzień temu Daybreak uniezależniło się od japońskiej korporacji Sony.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w dawnym Sony Online Entertainment

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 lut 2015 9:49


W studiu Daybreak Game Company miały miejsce zwolnienia wysoko postawionych pracowników - donoszą duże zagraniczne serwisy poświęcone grom, m.in. Polygon i Kotaku. Wśród osób, które zakończyły swoją współpracę z firmą, znaleźli się David Georgeson, odpowiedzialny za serię "EverQuest", oraz Linda Carlson, dotychczasowa dyrektor odpowiedzialna za koordynację społeczności w grach online.

Decyzja ta pojawiła się po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu przez firmę uniezależnienia się od korporacji Sony. Daybreak Game Company, znane wcześniej jako Sony Online Entertainment, zostało odkupione na początku lutego przez firmę inwestycyjną Columbus Nova z siedzibą w Nowym Jorku. W podanych do wiadomości publicznej informacjach nie zostały uwzględnione plany restrukturyzacji firmy. Serwis Kotaku donosi jednak, powołując się na źródła blisko powiązane ze studiem, że pracownicy zostali natychmiast poinformowani o nadchodzących zwolnieniach, koniecznych, aby uczynić działalność firmy "dochodową".

W odpowiedzi na doniesienia serwisów internetowych informujące o zwolnieniach Daybreak Game Company wydało oświadczenie, w którym określa swoją decyzję jako "strategiczną" i tłumaczy ją koniecznością restrukturyzacji od niedawna niezależnej firmy w obliczu czekających przed nią wyzwań. Zapewnia również, że decyzja ta nie wpłynie na działalność firmy i na jej relacje z graczami.

Po odłączeniu się od Sony Daybreak Game Company zachowało prawa do wszystkich gier Sony Online Entertainment, zarówno tych już wydanych, jak i znajdujących się w produkcji. Do najbardziej znanych tytułów firmy należą serie MMOG (ang. Massively Multiplayer Online Game) "EverQuest", "DC Universe Online" oraz "H1Z1".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.