×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli

  • Autor: JS
  • 27 wrz 2017 22:49

Otwarcie przedstawicielstwa ZPP miało miejsce 26 września br. w Brukseli. "Polskie firmy MŚP mogą wreszcie, bezpośrednio monitorować i bronić naszych interesów w Unii Europejskiej. To szczególny okres dla polskich przedsiębiorców z uwagi na zmiany zachodzące w architekturze Unii i całkiem nowe zagrożenie dla polskich firm" - informuje ZPP w komunikacie.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Uroczystość odbyła się w Hotelu Sofitel Place Jourdal. ZPP reprezentował: Cezary Kaźmierczak - prezes ZPP, Marcin Nowacki - wiceprezes ZPP oraz Agata Boutanos – dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w Brukseli. Wśród zaproszonych gości, byli m.in. Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Jarosław Starzyk oraz poseł Zdzisław Krasnodębski.

„W czasie głębokich przemian strukturalnych i dyskusji o przyszłym kształcie rynku europejskiego, w tym rynku pracy, polscy przedsiębiorcy muszą w Brukseli trzymać rękę na pulsie" – zauważył Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

Zasadniczym zadaniem nowo powstałego biura jest reprezentowanie interesów sektora przedsiębiorstw, działających w Polsce. Priorytetem będzie skuteczniejsze wpływanie na kształt unijnych przepisów jeszcze na etapie wstępnych dyskusji, a nie jak to bywało w przeszłości, po zatwierdzeniu stanowisk innych państw. ZPP liczy również na bliską współpracę z innymi zagranicznymi organizacjami pracowniczymi w Brukseli na rzecz budowy silnych koalicji.

"Polskie organizacje stają się stałym elementem naszej dyplomacji w Brukseli. Bardzo liczymy na współpracę z ZPP" – powiedział Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Jarosław Starzyk.

Małe i średnie firmy od dłuższego czasu zwracały uwagę polskim dyplomatom i europarlamentarzystom na konieczność aktywniejszego udziału w dialogu z unijnymi instytucjami.

"Biuro ZPP od dziś aktywnie będzie zabiegać o szersze spojrzenie na interesy Polski i polskiej gospodarki – z perspektywy przedsiębiorców" - zapowiada ZPP.

Jak zauważył poseł Zdzisław Krasnodębski, aktywność polskich firm i przedsiębiorców w Brukseli jest niezwykle ważna dla budowy naszej pozycji w Unii Europejskiej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA