Związek Przedsiębiorców i Pracodawców gotowy przystąpić do Rady Dialogu Społecznego

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie uzyskał status organizacji reprezentatywnej i jest gotowy przystąpić do Rady Dialogu Społecznego - poinformował ZPP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców gotowy przystąpić do Rady Dialogu Społecznego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

4 kwi 2018 15:30


Jak wskazał w komunikacie prasowym ZPP, związek, "postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie VII Wydziału Cywilnego Rejestrowego z dnia 23 marca 2018 r., uzyskał status organizacji reprezentatywnej, o której mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego".

"Taka informacja jest dla nas niezwykle budująca" - mówi, cytowany w informacji, prezes ZPP Cezary Kaźmierczak. Podkreślił, że uzyskanie statusu organizacji reprezentatywnej było jednym z głównych celów ZPP.

Zdaniem Kaźmierczaka "pozwoli to ZPP czynnie uczestniczyć w dialogu społecznym, a zatem umożliwi skuteczniejsze realizowanie statutowych zadań związku w zakresie podejmowania wysiłków na rzecz zapewnienia warunków rozwoju gospodarczego Polski oraz zwiększenia konkurencyjności gospodarczej".

Jak czytamy w uzasadnieniu postanowienia sądu, "wnioskodawca spełnił wszystkie kryteria niezbędne do uzyskania statusu organizacji reprezentatywnej".

Związek przypomniał, że na dzień złożenia wniosku, zgodnie z danym zawartymi w oświadczeniach w sprawie liczby zatrudnionych pracowników oraz podstawowego rodzaju działalności, ZPP zrzeszał pracodawców zatrudniających ponad 300 tys. pracowników. Organizacja działa w podmiotach gospodarki narodowej, których podstawowy rodzaj działalności określony jest w 13 sekcjach Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), o której mowa w przepisach o statystyce publicznej. Ponadto ZPP jest organizacją o charakterze ponadbranżowym. Posiada wśród członków 11 regionalnych organizacji pracodawców, mających siedziby w dziewięciu województwach.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców został założony i zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym 18 sierpnia 2010 r. Podstawowym obowiązkiem organizacji jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec organów władzy i administracji rządowej, organów samorządu terytorialnego oraz wobec związków zawodowych.

ZPP zrzesza 51 tys. 815 firm, które zatrudniają ponad 522 tys. pracowników. W obrębie struktur ZPP działa 14 organizacji lokalnych i 16 branżowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.