Zuckerberg buduje osiedle dla swoich pracowników. W Polsce też takie powstają...

"Firmowe miasteczko", podobne do tych, które były budowane na początku XX w. dla pracowników fabryk i ich rodzin, powstanie w Kalifornii. Tyle tylko, że część z 394 budynków kompleksu mieszkaniowego zajmą pracownicy Facebooka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zuckerberg buduje osiedle dla swoich pracowników. W Polsce też takie powstają...

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 paź 2013 9:42


Jak podaje "The Wall Street Journal", zatrudnieni w Facebooku do pracy będą mogli chodzić piechotą lub dojeżdżać rowerem. Zuckerberg jest parnerem firmy deweloperskiej St. Anton Partners, która zajęła się realizacją projektu wartego 120 milionów dolarów. Projekt nosi nazwę Anton Menlo.

Spośród mieszkań wybrać będzie można 35 apartamentów typu studio, 208 apartamentów z jedną sypialnią, 139 apartamentów z dwoma sypialniami i dla najlepszych pracowników Fejsa - 12 apartamentów liczących 3 sypialnie.

Właścicielem ziemi i deweloperem jest firma St. Anton Partners, ale Zuckerberg z własnej kieszeni wykłada na budowę 15 jednostek z całego kompleksu.

Co pracownicy Facebooka będą mieli do dyspozycji na swoim osiedlu? M.in. usługi concierge, basen, zajęcia z jogi, spa, iCafe czy warsztat rowerowy.

Taka praktyka znana jest również w Polsce. Na przykład w 2010 r. w Legnicy powstało osiedle mieszkaniowe składające się z pięciu, piętrowych budynków, w których wraz z rodzinami zamieszkało 20 menedżerów niemieckiej firmy Winkelmann.

Firma zdecydowała się na ten krok, ponieważ nie potrafiła w inny sposób zachęcić menedżerów do osiedlenia się w Legnicy. Inwestycja kosztowała 7,5 mln zł a każdy z menedżerów do dyspozycji dostał trzy osobne pokoje, osobne łazienki i toalety oraz nowoczesny sprzęt RTV.

Menedżerowie mają też blisko do pracy, ponieważ osiedle jest oddalone tylko o kilkaset metrów od fabryk Winkelmanna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.