×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zobaczcie, jak Polacy dorabiają do pensji. Wystarczy kilka godzin tygodniowo

  • KDS
  • 22 lut 2023 12:01

Freelancerzy, którzy dorabiają do etatu najczęściej realizują zlecenia z zakresu copywritingu, IT oraz usług multimedialnych i projektowania. Jednak nim zaczniemy korzystać z dodatkowego źródła dochodu, warto sprawdzić kilka rzeczy.

Zobaczcie, jak Polacy dorabiają do pensji. Wystarczy kilka godzin tygodniowo
31 proc. Polaków szuka dodatkowego źródła dochodu (fot. Unsplash/Christin Hume)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Pogarszająca się sytuacja gospodarcza spowodowała, że Polacy zaczęli szukać źródeł dodatkowego zarobku.
  • Choć pogodzenie dwóch prac na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, to dodatkowe zlecenia można wykonywać zdalnie, poświęcając im tylko parę godzin tygodniowo.
  • Branże, które najczęściej wybierają freelancerzy, aby dorobić, to copywriting, IT czy usługi z zakresu multimediów i projektowania.

Jak wskazuje badanie BIG Infomonitor, sytuacja gospodarcza sprawiła, że 31 proc. Polaków szuka dodatkowego źródła dochodu, a jak podaje raport Useme, platformy dedykowanej wolnym strzelcom i zleceniodawcom, “Freelancing w Polsce: zarobki, inflacja i pokolenie Y na rynku pracy”, ponad połowa (56 proc.) ankietowanych zadeklarowała, że freelancing jest dla nich właśnie dodatkowym źródłem dochodu oprócz pracy wykonywanej na etacie. Choć pogodzenie dwóch prac może wydawać się skomplikowane, to dodatkowe zlecenia można wykonywać zdalnie, poświęcając im tylko parę godzin tygodniowo.

– Z naszego badania wynika, że osoby traktujące freelancing jako dodatkowe źródło dochodu zarabiają na zrealizowanych zleceniach między 1000 zł a 2000 zł netto, z czego aż 45 procent z nich poświęca na pracę mniej niż 4 godziny dziennie. Dochody ze zleceń są oczywiście zależne od ich ilości oraz profesji, w której się specjalizują – komentuje Natalia Zielińska, marketing manager z Useme.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zobaczcie, jak Polacy dorabiają do pensji. Wystarczy kilka godzin tygodniowo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA