PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zmienia się rola HR-owców w zarządzaniu pracownikami

• Prężni i kreatywni HR-owcy zaznaczają, że obecnie konieczna jest zmiana sposobu działania, myślenie niestandardowe, otwartość na nowe pomysły.
• Często powtarzane jest określenie „innowacja w działaniach”.
• Takie podejście do roli HR w firmie rodzi zainteresowanie nowym podejściem do zarządzania jakże ważnym zasobem – ludźmi.

Zmienia się rola HR-owców w zarządzaniu pracownikami
Dr Joanna Mesjasz, ekspert ds. HR z Impel Business Solutions (fot.mat pras)
REKLAMA

Bardzo ważne stają się procesy rekrutacji, zwłaszcza wewnętrzne. Tu zainteresowanie jest grywalizacją oraz poleceniami pracowniczymi. Śledząc kolejne procesy napotykamy na zarządzanie przez cele, ale nie tylko te twarde lecz cele - wartości firmy określane przez zarząd.

Dr Joanna Mesjasz, ekspert ds. HR z Impel Business Solutions, podkreśla, że nowoczesna organizacja to organizacja zorientowana procesowo i takich samych kompetencji poszukuje u kandydatów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wyzwania, jakie stawia intensywnie zmieniające się otoczenie organizacji, dotyczą permanentnego procesu zmian i pracowników charakteryzujących się wysokimi kompetencjami w zakresie adaptacyjności, proaktywności, inteligencji emocjonalnej i społecznej. Zdecydowanie poszukujemy pracowników aktywnych, zmotywowanych wewnętrznie i gotowych do podejmowania wyzwań - mówi Joanna Mesjasz.

Ważne w życiu firmy i jej pracowników staje się budowanie indywidualnych programów rozwojowych, ścieżek karier oraz planowanie sukcesji. Świadomy zarząd chce słuchać głosu pracowników poprzez badanie ich opinii. I na koniec to, czym zainteresowane jest ponad 60 proc. zatrudnionych pracodawców: efektywne zarządzanie szkoleniami. Zarządy firm oczekują od pracowników HR umiejętności liczenia i monitorowania zwrotów z inwestycji w działania rozwojowe skierowane do pracowników.

Cały tekst przeczytasz TUTAJ.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmienia się rola HR-owców w zarządzaniu pracownikami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA