×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zmienia się klimat wokół przywództwa kobiet

  • jk
  • 25 kwi 2022 20:00

Jak to się dzieje, że kobiety zajmują wysokie stanowiska w branży uważanej za męską? Małgorzata Bednarska, dyrektor zarządzająca w regionie Europy Północno-Wschodniej, członek zarządu Keller Polska, przekonuje, że niezbędne są wsparcie i klimat.

Zmienia się klimat wokół przywództwa kobiet
Małgorzata Bednarska, dyrektor zarządzająca w regionie Europy Północno-Wschodniej, członek zarządu Keller Polska (Fot. PTWP)
REKLAMA

Keller Polska to firma z branży budowlanej specjalizująca się w geotechnice. Nie jest to miejsce, w którym spodziewalibyśmy się wielu kobiet. A jednak jest inaczej.

Małgorzata Bednarska, dyrektor zarządzająca w regionie Europy Północno-Wschodniej, członek zarządu Keller Polska zauważa, że w zarządzie firmy oprócz niej pracuje jedna osoba – mężczyzna.

- Można więc powiedzieć, że parytet jest u nas na poziomie 50 proc., mimo że nie było specjalnego parytetu. Niemniej jednak dobrze byłoby, gdyby parytety się pojawiały w firmach i mówiono o tym, żeby kobiet było coraz więcej – mówi Małgorzata Bednarska, dyrektor zarządzająca w regionie Europy Północno-Wschodniej, członek zarządu Keller Polska.

Jak to się dzieje, że kobiety zajmują wysokie stanowiska w branży uważanej za męską? Małgorzata Bednarska przekonuje, że niezbędne są wsparcie i klimat, które my sami tworzymy w organizacji.

Małgorzata Bednarska zaznacza też, że sam klimat wokół przywództwa kobiet się zmienia.

– Musimy spotkać na swojej drodze ludzi, którzy dają nam przestrzeń na rozwój. Jeżeli my liderki nie będziemy jej dawać swoim współpracowniczkom, to ona sama z siebie się nie pojawi. Ja w swoim życiu spotkałam osoby, które mi ją dały – mówi Bednarska.

– Warto dodać, że kiedy ja kończyłam studia, nie było kobiet na takich stanowiskach, nie miałam wzorców, więc nie miałam do czego się odnieść. W tej chwili te wzorce się pojawiają – dodaje.

A jak zmienia się podejście samych kobiet? Z tym bywa różnie.

– Mamy utalentowane panie, którym proponujemy rozwój, ale one nie chcą więcej niż mają – wolą zostać na stanowisku kierowniczym, bo nie chcą brać na siebie większej odpowiedzialności. Ale są i takie, które pracują na budowie, ale widzą się na stanowisku dyrektorskim – wyjaśnia Małgorzata Bednarska.

*Tekst powstał podczas debaty "Women leaders – kobiety w biznesie", która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zmienia się klimat wokół przywództwa kobiet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA