Zmiany kadrowe w Orlenie: "Ważne, aby nie doszło do politycznych zmian wśród menedżerów"

- Rynek zdaje sobie sprawę z tego, że nominacja Wojciecha Jasińskiego na stanowisko prezesa PKN Orlen ma charakter typowo polityczny, jako że dotychczasowa styczność nowego szefa koncernu z Orlenem ogranicza się do bycia w latach 2006-2007 ministrem skarbu państwa oraz tego, że pochodzi z Płocka - mówi Tomasz Kasowicz, analityk Domu Maklerskiego BZ WBK.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany kadrowe w Orlenie: "Ważne, aby nie doszło do politycznych zmian wśród menedżerów"

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 gru 2015 16:32


Jego zdaniem bycie prezesem Orlenu to funkcja w dużej mierze reprezentacyjna, ale ważne jest, żeby w spółce pozostał zespół kompetentnych menedżerów zarządzających spółką, czyli żeby również na niższym poziomie nie doszło do zmian politycznych.

- Wojciech Jasiński będzie z ramienia nowego rządu nadzorował politykę firmy, ale warto mieć świadomość, że w firmie działającej w tak specyficznej branży więcej zależy od uwarunkowań rynkowych niż od działań zarządu. Na globalnym rynku utrzymuje się fundamentalna nadpodaż ropy naftowej, przekładająca się na niskie ceny surowca, co oznacza, że nowy prezes będzie zarządzał w łatwiejszych dla spółki warunkach niż Jacek Krawiec, tym bardziej, że dodatkowo nakłady inwestycyjne Orlenu w najbliższym czasie powinny być mniej intensywne niż w ostatnich latach - ocenia Tomasz Kasowicz.

Całość czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2015-12-26 07:37:29

Koleś tuż po studiach MBA w PiS. Młodzieniaszek 68 lat. Obyty z cały światem. Czad ! Nie stać mnie na taką kasę i reprezentację jedynie, szczególnie PiS. Do zwolnienia!