PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zmiana pracy to nic strasznego, to wyzwanie i szansa na rozwój

  • Autor: GP
  • 19 cze 2017 12:35

Respondenci w badaniu ankietowym Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia podchodzi do zmian pracy z nadzieją i z optymizmem. Większe niepokoje mają u nich wzbudzać np. sprawy rodzinne i towarzyszące im perturbacje.

Zmiana pracy to nic strasznego, to wyzwanie i szansa na rozwój
Prawie 80 procent respondentów uważa, że pracę powinno się zmieniać kilka razy w życiu lub co około trzy lata, a tylko 13 proc., że powinno się pracować jak najdłużej w jednym miejscu. (fot. unsplash.com)
REKLAMA

• Zdaniem psycholog Agnieszki Szwejkowskiej, optymistyczne wyniki ankiety są o tyle ciekawe, że przeczą ogólnym badaniom i teorii psychologicznej tłumaczącej zagadnienie zmiany pracy.

• Rośnie odsetek osób gotowych częściej zmieniać pracę i nie przywiązywać się do jednego zakładu, firmy, czy zajęcia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Badanie przeprowadzono w ramach szerszej inicjatywy Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, którym jest "Dzień Zmian".

 

Zgodnie z wynikami ankiety, której wykonanie zleciło Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, jesteśmy dość otwarci na zmiany w naszym życiu zawodowym. Uważamy, że pracę powinno się zmieniać co najmniej kilka razy w życiu, a zmiany kojarzą się nam z wyzwaniami i rozwojem.

Zdecydowana większość, bo 79 proc. ankietowanych odpowiedziało „tak” na pytanie „czy lubisz zmiany”, a aż 98 proc. uważa, że zmiany w życiu są potrzebne. 47 procentom respondentów kojarzą się one w pierwszej kolejności z wyzwaniami, a 37 proc. z rozwojem.

Odpowiedź „ze stresem, zagrożeniami, problemami” wybrało zaledwie 2 proc. osób biorących udział w ankiecie. Najtrudniejsze są dla nas zmiany życiowe związane z rodziną (37 proc.) i związkami (30 proc.). Odpowiedź „praca” znalazła się dopiero na trzecim miejscu (27 proc.).

Czytaj też: Jak cyfryzacja pracy zmienia rynek?

Zdaniem Agnieszki Szwejkowskiej, psycholog, coacha ICF-PCC te optymistyczne wyniki ankiety są o tyle ciekawe, że przeczą ogólnym badaniom i teorii psychologicznej. Mówi się, że wszelkie zmiany kojarzą się nam zazwyczaj z dyskomfortem, bo naruszają status quo naszej rzeczywistości. Naturalną reakcją na zmianę jest więc niechęć. Nasze zadowolenie budzi zazwyczaj dopiero rezultat zmiany, który z kolei wyzwala motywację do kolejnych zmian.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmiana pracy to nic strasznego, to wyzwanie i szansa na rozwój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA