PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Zmarł prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej

Rektor Politechniki Opolskiej, profesor Marek Tukiendorf nie żyje. Odszedł w nocy ze środy na czwartek - poinformowała w czwartek (18 lipca) uczelnia.

  • Autor: PAP/KDS
  • 18 lip 2019 13:45
Zmarł prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej
Profesor Tukiendorf miał 55 lat, Politechniką kierował od 2012 roku. (fot. Facebook/Arkadiusz Wiśniewski)
REKLAMA
  • Profesor Tukiendorf miał 55 lat, Politechniką kierował od 2012 roku.
  • Okoliczności nagłej śmierci rektora bada opolska prokuratura.
  • To wielka tragedia i ogromna strata - komentuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej. Opolska społeczność akademicka poniosła wielką stratę - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie uczelni.

- Trudno w to uwierzyć… Niespodziewanie odszedł od nas prof. Marek Tukiendorf. To wielka tragedia i ogromna strata. Dla mnie, ale i całej opolskiej społeczności - napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że zmarły rektor był dla Opola "obywatelem wybitnym". - Inicjatorem i partnerem wielu niezwykle ważnych działań dla naszej społeczności, że wspomnę choćby powstanie i rozwój Parku Naukowo-Technologicznego oraz Instytutu Fraunhofera. Pełnił bardzo ważną rolę w zachęcaniu firm z całego świata do inwestowania w opolskiej strefie ekonomicznej. Był wielkim patronem sportu akademickiego odgrywającego dużą rolę w Opolu. Rada Miasta, na mój wniosek, nie miała cienia wątpliwości wyróżniając go tytułem Zasłużonego Obywatela - przypomniał prezydent miasta.

Marek Tukiendorf urodził się w 1964 r. w Polskiej Cerekwi. Był chemikiem specjalizującym się w inżynierii i aparaturze chemicznej, profesorem nauk rolniczych, nauczycielem akademickim i rektorem Politechniki Opolskiej od 2012 roku.

Z informacji zamieszczonej na stronie opolskiej uczelni wynika, że w 1988 roku ukończył studia magisterskie i rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu, potem Politechnice Opolskiej. W 1996 roku uzyskał tytuł doktora na Politechnice Łódzkiej. W 2004 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego nadany przez Akademię Rolniczą w Lublinie. Tytuł profesora nauk rolniczych otrzymał w 2009 roku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmarł prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA