PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Zgoda KNF na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa PTE PZU SA

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU SA - poinformowała komisja w komunikacie po posiedzeniu.

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lut 2017 18:53
Zgoda KNF na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa PTE PZU SA
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa zarządu PTE PZU SA fot. Btnmdt / wikimedia, licencja Creative Commons
REKLAMA

Rada Nadzorcza powołała Marcina Żółtka na stanowisko prezesa PZU PTE SA w dniu 3 listopada 2016 roku. Powołanie, jak zaznacza w komunikacie Grupa PZU, stało się skuteczne z dniem otrzymania zgody KNF.

Jak wynika z tego komunikatu, nowy prezes PZU PTE SA jest absolwentem Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył także podyplomowe studia dla menedżerów sektora finansów i ubezpieczeń na SGH oraz program Harvard Managementor organizowany przez ICAN Institute.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Z rynkiem finansowym związany od 1998 roku. Pracował w Banku Pekao S.A. w zespole obrotu kredytami i pochodnych kredytowych oraz zespole finansowania strukturalnego. W latach 1999-2016 był pracownikiem Aviva Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, pełniąc rolę zarządzającego portfelem papierów dłużnych, następnie dyrektora inwestycyjnego, a od 2009 roku członka zarządu i prezesa zarządu Aviva PTE (od 2016)" - głosi komunikat Grupy PZU.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zgoda KNF na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa PTE PZU SA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA