PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zdolny pracownik składa wypowiedzenie. W niemal połowie przypadków to wina menedżera

  • KDS
  • 30 cze 2022 9:26

Brak strategicznego podejścia do zarządzania talentami oraz brak wystarczającego zaangażowania menedżerów w ich rozwój to główne przyczyny opuszczenia organizacji aż 40 proc. talentów po ukończonym programie talentowym.

Zdolny pracownik składa wypowiedzenie. W niemal połowie przypadków to wina menedżera
Konieczność skutecznego zarządzania talentami jest jeszcze nie do końca zrozumiała w organizacji, szczególnie na poziomie kadry menedżerskiej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Prawie 100 proc. organizacji zapytanych przez Talent Deveploment Institute wskazało, że głównym powodem wprowadzania programów zarządzania talentami jest chęć zatrzymania najcenniejszych pracowników.
  • Jednak efekty są dalekie od oczekiwanych. Blisko 40 proc. organizacji potwierdza, że ich talenty odchodzą po ukończonym programie. 
  • Dwa główne powody to brak strategicznego podejścia do zarządzania talentami oraz wystarczającego zaangażowania menedżerów w ich rozwój.

Wyniki badania Talent Deveploment Institute „Zarządzanie talentami w organizacji. Ogólnopolskie badanie HR” wyraźnie pokazały, że zdaniem osób w rolach HR menedżerowie zdecydowanie nie są wystarczająco zaangażowani w proces zarządzania talentami. Prawie 70 proc. osób biorących udział w badaniu jest tego zdania. Jest to trudna statystyka biorąc pod uwagę znaczenie zaangażowania kadry menedżerskiej.

- Konieczność skutecznego zarządzania talentami jest jeszcze nie do końca zrozumiała w organizacji, szczególnie na poziomie kadry menedżerskiej. Często menedżerowie uważają, że powstające w organizacji „programy talentowe” to nic innego, jak budowanie roszczeniowości wśród pracowników talentów, które potem kończą się jeszcze gorszym skutkiem – tracimy dobrych ludzi, gdyż niepotrzebnie rozdmuchaliśmy całą sytuację - komentuje Elżbieta Krokosz, master coach, dyrektor zarządzająca Talent Development Institute i autorka badania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tego brakuje menedżerom do pełnego zaangażowania

Po pierwsze jest to brak zaangażowania w określenie celu programu. Bowiem skuteczny program zarządzania talentami to taki, który przynosi wymierne korzyści biznesowe. Biznes określa, jakie ma ambicje, cele i wyzwania, i wspólnie powstaje decyzja, w kogo inwestuje. Jeśli na tym etapie nie ma wystarczającego zaangażowania menedżerów, wówczas mamy potem program talentowy, który jest atrakcyjny dla talentów, ale na koniec nie widać efektów biznesowych tych działań.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zdolny pracownik składa wypowiedzenie. W niemal połowie przypadków to wina menedżera

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA