PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zdali test człowieczeństwa, pomagając uchodźcom

  • Autor: PAP/KDS
  • 16 maj 2022 16:34

Kiedy na polskich granicach pojawiły się osoby uciekające przed agresją, zdaliście test człowieczeństwa, angażując w pomoc własne środki i czas - powiedział w Hrubieszowie (Lubelskie) szef MS Zbigniew Ziobro, który wyróżnił funkcjonariuszy Służby Więziennej za pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zdali test człowieczeństwa, pomagając uchodźcom
Tak wygląda Odessa po ataku Rosji (fot. PAP/Alena Solomonova)
REKLAMA
  • Minister sprawiedliwości i wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Romanowski uczestniczyli w poniedziałek w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie w uroczystości wręczenia awansów służbowych dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy zainicjowali wsparcie dla uchodźców z Ukrainy na przejściu granicznym w Zosinie.
  • Ziobro podziękował funkcjonariuszom Służby Więziennej za zaangażowanie we wsparcie ukraińskich uchodźców.
  • "Słowo +dziękuje+ należy się w państwu w sposób szczególny. Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji nadzwyczajnej i wyjątkowej. Nikt nie przypuszczał, że w umyśle jednego człowieka - któremu w głowie XIX-wieczne, obłąkańcze idee imperialnego panowania, imperialnej Rosji - zrodzi się zbrodniczy pomysł napaści na suwerenne państwo" - powiedział Ziobro.

"Kiedy na polskich granicach pojawiły się kobiety i dzieci, osoby starsze szczególnie zatrwożone i przerażone uciekające przed agresją (…) to właśnie wtedy zdaliście państwo ten najpiękniejszy test - test człowieczeństwa - poza swoimi obowiązkami - angażując własne pieniądze, własne samochody, prywatny czas" - podkreślił minister.

Ziobro przypomniał, że od początku wojny Polska zaangażowana jest w pomoc uchodźcom z Ukrainy. "Będziemy udzielać tego wsparcia, nawet jeżeli ci, którzy często mówili, pouczali nas Polaków o wartościach, o europejskiej solidarności, nie zdają tego egzaminu z solidarności. Nie udzielają realnego wsparcia finansowego - nie dla nas, nie dla Polski - dla tych milionów ludzi, którzy wsparcia potrzebują" - stwierdził Ziobro.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według niego, często w prasie zachodniej przejawiała się tolerancja wobec "kolejnych zbrodni, których się dopuszczał Putin". "Mimo to ten człowiek był dopuszczony na salony i traktowany jako przedstawiciel mocarstwa, któremu wolno więcej. Putin był uczony bezkarności - to właśnie ta bezkarność doprowadziła do tej eskalacji i tych zbrodni" - ocenił minister sprawiedliwości.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zdali test człowieczeństwa, pomagając uchodźcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA