Zawodna: Dobrze wykształceni ludzie przyciągają inwestorów

- Oprócz dobrych warunków makroekonomicznych, to, co obchodzi zagranicznych inwestorów, to dobrze wykształceni, ciężko pracujący i utalentowani ludzie - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zawodna: Dobrze wykształceni ludzie przyciągają inwestorów

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl/AT

Property News

30 cze 2016 11:43


100 milionów ludzi zamieszkujących region CEE (Central and Eastern Europe) to siła, z jakiej coraz częściej korzystają globalni przedsiębiorcy. - Wykształceni ludzie to największa siła regionu - komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Region CEE rozwija się obecnie szybciej niż gospodarka Unii Europejskiej. Jednym z głównych motorów napędowych są inwestycje zagraniczne. Najważniejsze branże, które przyczyniają się do rozwoju, to m.in. zaawansowane usługi biznesowe, IT czy usługi typu back-office.

- Oprócz dobrych warunków makroekonomicznych, to, co obchodzi zagranicznych inwestorów, to dobrze wykształceni, ciężko pracujący i utalentowani ludzie - komentuje Katarzyna Zawodna ze Skanska.

Jak dodaje, rocznie w krajach regionu studia kończy 1,2 mln osób. Potrafią się oni posługiwać nawet 40 językami. - Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina co roku dostarczają na rynek 285 tys. inżynierów. To więcej niż w USA - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.