×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zarządzanie ludźmi w czasie transformacji? "Trzeba skupić się na rozwoju liderów"

Jakość lidera, pomimo trwającej obecnie cyfrowej transformacji, jest nadal bardzo istotna. Problem, że młodzi, a także ich starsi koledzy, nie chcą być zarządzani. Czego więc oczekują od firmy i menedżerów?

Zarządzanie ludźmi w czasie transformacji? "Trzeba skupić się na rozwoju liderów"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W Polsce na 1 tys. pracowników przypada jeden robot. Dla porównania, w Czechach i Słowacji to cztery roboty, a w krajach OECD – siedem.
  • Czynnik ludzki wszędzie jest jednak nadal bardzo istotny - kluczowe jest to, jak wykorzystamy kreatywność ludzi do stworzenia nowych, cyfrowych rozwiązań.
  • O roli cyfryzacji i przemian technologicznych, młodym pokoleniu, zmianach w sposobach zarządzania, motywacji 3.0 oraz roli lidera w czasie transformacji rozmawiali paneliści w trakcie sesji "Zarządzanie kadrami w czasie transformacji", zorganizowanej pod patronatem PulsHR.pl w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Ben Greeven, CEO i założyciel Thalento, wskazał na kilka wyzwań, z którymi borykają się obecnie firmy. Pierwsze z nich to demografia i deficyt kadrowy.

- W tej chwili sporo ludzi zmienia pracę. Mamy też wysyp nowych miejsc pracy – ich liczba jest naprawdę spora. Nie chciałbym pracować w dziale HR dużej firmy w takich warunkach. Niedobór talentów to problem globalny - mówi Greeven.

- Niedawno duży belgijski bank zapowiedział, że zwolni 4 tys. osób, a jednocześnie zatrudni 2,5 tys. To pokazuje, że firmy szukają innych kompetencji, podejścia i sposobu myślenia - dodaje.

Ben Greeven zaznacza, że młodych nie interesuje, jakiej wielkości jest firma, ale chcą zdobyć doświadczenie – i tak wkrótce będą szukać nowego zajęcia.

Ben Greeven, CEO i założyciel Thalento (Fot. PTWP)
Ben Greeven, CEO i założyciel Thalento (Fot. PTWP)

Kolejny widoczny trend to konsumeryzacja HR. Pracownicy używają smartfonów codziennie, a HR traktują jak aplikację.

- Pracownicy dzisiaj zmieniają pracę tak często, jak smartfony. Komunikują się ze sobą bardzo szybko, podobnie bywa w przypadku rozmów kwalifikacyjnych - są one komentowane od razu. Nie jest to tylko i wyłącznie domena młodych. To nie przywilej pokoleniowy, ale kwestia adaptacji do nowoczesnych technologii. Technologii używają wszyscy, bez względu na wiek. Jest ona wszędzie, musimy to zaakceptować - wskazuje Ben Greeven.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarządzanie ludźmi w czasie transformacji? "Trzeba skupić się na rozwoju liderów"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA