Zarząd której firmy wykazał się najlepszymi kompetencjami?

Poznajcie ranking Giełdowej Spółki Roku w kategorii "kompetencje zarządu".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd której firmy wykazał się najlepszymi kompetencjami?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 kwi 2014 11:28


Jak podaje „Puls Biznesu" pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „kompetencje zarządu" wygrał deweloperski Robyg. Eksperci zgodnie mówią o otwartości i dobrym przygotowaniu do rozmów zarządu spółki, przestrzegając jednak, że nie może to przyćmić oceny działalności biznesowej, ponieważ to dobre wyniki są odpowiednią miarą kompetencji biznesu.

- Zarząd mocno punktuje, bo albo realizuje, albo przekracza przedstawiane prognozy, które są kreślone dość ambitnie, aby nie tak łatwo je było przekroczyć - komentuje na łamach „PB" Cezary Bernatek, analityk Espirito Santo Investment Bank.

Drugie miejsce przypadło zarządowi PZU, który choć wykazał braki w realizacji strategii w zakresie przejęć i ubezpieczeń zdrowotnych, to jednak odniósł sukcesy na innej płaszczyźnie.

- To dobry, europejski poziom, podczas gdy wcześniejszy był zawstydzający. Do tego spółka majątkowa i życiowa miały na poziomie centrali dublujące się struktury. Teraz administracja jest połączona. Spółka zatrzymała też spadek udziałów rynkowych w głównych grupach produktowych i poprawiła rentowność w biznesie flotowym. Jeśli zaś wprowadzi z sukcesem likwidację szkód z OC sprawcy, to będzie majstersztyk - ocenia dla „PB" Marcin Jabłczyński, analityk Deutsche Banku.

Jako trzeci na podium stanęli ex aequo Inter Cars I Magellan. - Strategia, którą przyjęły, jest realizowana, co odzwierciedla poprawa wyników. Do tego w obu spółkach zarząd tworzą osoby z pasją, co przekłada się na wyczucie rynkowe i pozwala na wdrażanie z sukcesem kolejnych celów biznesowych - wyjaśnia w romowie z „PB" Grzegorz Kujawski, analityk Trigon DM.

Poza podium znalazły się firmy: LPP i Kruk. Siódmą pozycję osiągnęły spółki: Action i PPG. Z kolei dziewiąte miejsce należało do: CD Projekt, Forte i Kono Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.