PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zapytali swoich pracowników, skąd chcą pracować. Niewielu chce wrócić do biura

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 17 sie 2021 11:23

Możliwość rekrutacji pracowników z całej Polski czy ograniczenie absencji wśród pracowników. To dwie największe korzyści wynikające z pracy zdalnej, na jakie wskazują przedstawiciele firmy Armatis. Zadowolenia nie kryją również pracownicy, którzy w zdecydowanej większości chcą pracować z domu nawet po pandemii.

Zapytali swoich pracowników, skąd chcą pracować. Niewielu chce wrócić do biura
W okresie lockdownów w trybie zdalnym pracowało około 70 proc. pracowników Armatisu (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Armatis to firma wywodząca się z Francji, która od ponad 30 lat tworzy rozwiązania outsourcingowe dla przedsiębiorstw.
  • Na całym świecie aktualnie zatrudnia ok. 9000 osób. W Polsce ok. 1400 agentów call i contact center.
  • Zostali oni zapytani, skąd chcą pracować. Okazało się, że zdecydowana większość polubiła pracę z domu. O korzyściach z tej formy pracy mówi również firma.

Armatis, który zatrudnia w naszym kraju ok. 1400 agentów call i contact center, przeprowadził w połowie maja wewnętrzne badanie, które miało pomóc w określeniu terminów powrotu pracowników do biur. Okazało się, że aż 54 proc. z nich wolałoby nadal pracować zdalnie, a 31 proc. preferowałaby hybrydową formę zatrudnienia. Zaledwie 15 proc. pracowników Armatis chciałoby pracować wyłącznie z biura.

Większości pracowników powrót do pracy w biurze zająłby 1-3 dni. Jednak są także osoby, które potrzebowałyby na to ponad miesiąc, bo korzystając z możliwości pracy zdalnej, przeprowadziły się poza miasta, gdzie mieszczą się oddziały firmy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Co ciekawe, zaobserwowaliśmy sporą rozbieżność w tych wynikach z zależności od miejsca zatrudnienia. W biurze w Krakowie wyłącznie zdalnie chciałoby pracować aż 61 proc. naszych pracowników. Na kolejnych miejscach znalazły się Warszawa (56 proc.), Bielsko Biała (48 proc.) oraz Katowice (46 proc.). Z kolei w naszym oddziale w Stalowej Woli pracą zdalną jest zainteresowanych 19 proc. pracowników - komentuje Krzysztof Lewiński, dyrektor krajowy Armatis Polska.

Dobre i złe strony

Pracownicy Armatisu do największych korzyści związanych ze zdalną pracy zaliczyli m.in. oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do biura, mniejszy stres, a także większy komfort pracy wynikający z ciszy i domowego otoczenia. Wiele osób wręcz wskazało, że jeśli praca zdalna przestałaby być dostępna, to zrezygnowaliby z pracy.

W takim podejściu nie są odosobnieni. Z badania przeprowadzonego przez serwis kariery LiveCareer Polska wynika, że po zakończeniu pandemii 38 proc. badanych chciałoby nadal pracować zdalnie. Co więcej, 12 proc. deklaruje, że zwolni się, gdy pracodawca im na to nie pozwoli.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zapytali swoich pracowników, skąd chcą pracować. Niewielu chce wrócić do biura

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA