×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zapomnijcie o podziale praca-dom. Work-life balance wychodzi z mody

  • jk
  • 12 kwi 2022 20:00

Biorąc pod uwagę rozwój zdalnych i hybrydowych miejsc pracy, wydaje się, że coraz trudniej jest oddzielić życie zawodowe od życia osobistego. Work-life balance przemienia się w work-life integration.

Zapomnijcie o podziale praca-dom. Work-life balance wychodzi z mody
53 proc. polskich pracowników odbiera po pracy służbowy telefon i maile (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Już przed pandemią zacierała się granica między życiem zawodowym i prywatnym Polaków. Teraz trend się nasila.
  • Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance) koncentruje się na podziale między tym pierwszym a drugim.
  • Z kolei integracja życia zawodowego z prywatnym (work-life integration) opiera się na przekonaniu, że nie ma między nimi rozróżnienia i oba muszą współistnieć w harmonii.
  • O rynku pracy rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.

Ponad 1/4 firm biorących udział w badaniu agencji Antal „Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021”, wskazała, że w ich organizacji wymiar elastycznego czasu pracy jest niski – pracownik może spędzać mniej niż połowę czasu pracy w domu.

Brak możliwości pracy zdalnej został wskazany przez 5 proc. organizacji, natomiast prawie 1/4 uznała, że w ich firmach wymiar elastycznego czasu pracy jest inny.

21 proc. firm oferuje pracę całkowicie zdalną i nie wymaga przychodzenia do biura.

Źródło: Antal
Źródło: Antal

- Jeżeli chodzi o model pracy, to większość firm wdraża schemat 2 na 3, co oznacza, że zależnie od organizacji pracuje się 2 dni w domu, a 3 w biurze albo odwrotnie. Część przedsiębiorstw w ogóle nie wyznacza stałego miejsca pracy, można pracować wyłącznie zdalnie. Choć wielu liderów chciałoby pracować face to face, jednak pracownicy cenią sobie możliwość pracy poza biurem. Plusem jest chociażby zaoszczędzony czas na dojazdy czy możliwość wykonywania pracy niezależnie od miejsca. Już teraz wiele firm technologicznych zadeklarowało, że praca z domu stała się normą i nie planują powrotu do biur. Wielkim trendem w 2022 r. będą lepsze, wirtualne narzędzia, które umożliwią pracę zdalną i pojawienie się metawszechświata,  co przekształci definicję pracy hybrydowej, a także onboardingu, szkoleń i spotkań - komentuje Sandra Zborowska, team leader Antal, IT Services.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zapomnijcie o podziale praca-dom. Work-life balance wychodzi z mody
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Weera 2022-04-28 05:39:00

    U nas jest całkowicie praca zdalna. Podczas niej przyznam że wykonuje różne obowiązki a to włączam irobota, składam pranie, robię obiad, ale zawsze komputer i telefon mam pod ręką w razie jakby coś się działo.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA