PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zandberg: będziemy walczyć o prawa pracowników, o podwyżki

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 paź 2019 7:06

Będzie w Sejmie opozycja, która będzie walczyć o prawa pracownicze; o lepszą jakość usług publicznych; o porządną ochronę zdrowia; o podwyżki dla pracowników - mówił o ogłoszeniu sondażowych wyników Adrian Zandberg, jeden z liderów Lewicy.

Zandberg: będziemy walczyć o prawa pracowników, o podwyżki
Lewica planuje w Sejmie walczyć m.in. o prawa pracowników. Fot. Twitter/Lewica
REKLAMA
  • Według badania Ipsos PiS zwyciężyło z poparciem 43,6 proc.; kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; KW SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.
  • Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.
  • Adrian Zandberg, jeden z szefów Lewicy o zwycięstwie mówił tak: Wchodzimy do parlamentu jako trzecia siła polityczna, z silną reprezentacją i Jarosław Kaczyński ma problem. Ma problem, bo będzie w Sejmie opozycja odważna.

Podkreślał, że w Sejmie będzie opozycja, której będzie chciało się walczyć. - Będzie w Sejmie opozycja, która będzie walczyć o prawa pracownicze; o lepszą jakość usług publicznych; o porządną ochronę zdrowia; o podwyżki dla pracowników - wyliczał. - Będzie w polskim Sejmie lewica i to zmienia wszystko. Będzie w polskim Sejmie lewica i to jest pierwszy krok do lewicowego rządu - stwierdził.

Zanim liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem zabrali głos, wysłuchali najpierw wystąpień liderów PiS i PO. Podczas wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zgromadzeni na sali skandowali: "Konstytucja, konstytucja".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W rozmowie z dziennikarzami Czarzasty ocenił, że ostateczny wynik lewicy będzie wyższy. - Poczekajmy chwilę. Nie wiem, czy PiS będzie rządził, czy będzie szansa na to, żeby stworzyć strukturę demokratyczną. Nie wiadomo, czy wejdzie Konfederacja - mówił. - Jeżeli razem z PSL i Koalicją Obywatelską będziemy mieli więcej, to będziemy współtworzyli struktury rządzące. Czy tak będzie? Zobaczymy - dodał.

Biedroń podkreślił, że Lewica jako opozycja będzie punktowała PiS za zaniechania m.in. w sprawach mieszkalnictwa, edukacji czy ochrony zdrowia. - Lewica musi udowadniać każdego dnia, że zasługuje na większe zaufanie wyborców, by za cztery lata przejąć rządy - powiedział.

Dopytywany, czy powstanie jeden, wspólny klub Lewicy w Sejmie, odpowiedział, że jeszcze nie wiadomo. Jeszcze będziemy o tym rozmawiali. Dzisiaj cieszymy się naszymi wynikiem - dodał. - Będziemy na pewno ze sobą współpracować, bo mamy plany na lewicy na dalszą współpracę, rozpisany kalendarz tej współpracy. Będą kolejny pomysły, mamy 37 projektów ustaw, które złożymy w najbliższych dniach - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zandberg: będziemy walczyć o prawa pracowników, o podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA