PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zamknięcie punktów na PGE Narodowym nie kończy pomocy Ukraińcom

  • Autor: PAP/AKC
  • 13 cze 2022 11:29

Kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z Ukrainy otrzymało pomoc oferowaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i PKO Bank Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Uchodźcy mogli założyć tam m.in. polskie rachunki bankowe i złożyć wnioski o świadczenia rodzinne.

Zamknięcie punktów na PGE Narodowym nie kończy pomocy Ukraińcom
ZUS podsumował działania na rzecz obywateli Ukrainy na PGE Narodowym (fot. TT/ZUS)
REKLAMA
  • PKO Bank Polski i ZUS zamknęli swoje punkty pomocy na PGE Narodowym. 
  • Bilans działań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to blisko 12 tys. nowych profili na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz ponad 22 tys. wniosków o świadczenie 500 plus.
  • To także prawie 13,5 tys. rachunków otwartych w 16 punktach PKO Banku Polskiego.

Działania ZUS rozpoczęły się w weekend 26-27 marca 2022 r. podczas specjalnej akcji "Weekend dla Ukrainy". Wówczas w około 300 miejscach w Polsce placówki ZUS były otwarte dla obywateli Ukrainy, którzy chcieli złożyć wniosek o 500 plus.

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych od samego początku zaangażował się w szeroko zakrojoną pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zakład cały czas jest jedną z kluczowych instytucji w niesieniu tej pomoc, co ma ogromne znaczenie" - mówi Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W tych trudnych okolicznościach związanych z agresją Rosji na Ukrainę za nasz obowiązek uznaliśmy wspieranie uchodźców zarówno poprzez inicjatywy charytatywne, jak i odpowiednio dopasowane produkty. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w obsługę obywateli Ukrainy na PGE Narodowym. Było to dla nas duże wyzwanie, ale jesteśmy bankiem rozwiniętym technologicznie, dlatego nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Otrzymanie PESEL, otwarcie konta i złożenie wniosku o świadczenia w jednym miejscu to niewątpliwie jedno z najważniejszych udogodnień dla obywateli Ukrainy. Cieszę się, że wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych mieliśmy swój udział w ułatwieniu im pobytu w Polsce" - podkreśla prezes zarządu PKO Banku Polskiego Iwona Duda.

Czytaj też: Ukraińcy nie chcą jechać do mniejszych miast, ale tam czeka praca

Od 26 marca na PGE Narodowym funkcjonowało 16 stanowisk PKO Banku Polskiego, przy których obywatele Ukrainy mogli zakładać konta bankowe. Przez 2,5 miesiąca otwarto prawie 13,5 tys. rachunków. Od początku wybuchu wojny w Ukrainie obywatele tego kraju otworzyli w PKO Banku Polskim 252,5 tys. kont.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zamknięcie punktów na PGE Narodowym nie kończy pomocy Ukraińcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA