Zainteresowanie dobrowolnymi odejściami z PKP Cargo większe niż się spodziewano

Od 1 lutego, Grupa PKP Cargo będzie zatrudniać o 3041 mniej pracowników, w tym o 536 mniej w administracji. Łącznie – ok. 23 tysiące osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zainteresowanie dobrowolnymi odejściami z PKP Cargo większe niż się spodziewano

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

29 sty 2015 9:46


Taki jest efekt realizacji programu dobrowolnych odejść (PDO) i ostatecznej, indywidualnej weryfikacji wniosków pracowników.

o PDO mogli się zgłaszać wszyscy zatrudnieni w PKP Cargo oraz PKP CargoTabor. Zarząd grupy wstępnie zakładał, że skorzysta z niego ok. 1300 osób.

Tymczasem zainteresowanie było znacznie większe, zapisało się ponad 3300 chętnych i zarząd musiał niektórym odmówić. Zadecydowały o tym atrakcyjne warunki. Łączna wysokość gratyfikacji sięga równowartości nawet 36 miesięcznych pensji.

Najwyższe rekompensaty przysługują pracownikom objętym Paktem Gwarancji Pracowniczych, zawartym przed debiutem giełdowym PKP Cargo. Zgodnie z nim, niemal 95 proc. załogi spółki jest objęta 4. lub 10. letnimi gwarancjami zatrudnienia.

Nie tyle więc z powodów finansowych (rada nadzorcza 16 stycznia zgodziła się potroić środki na odprawy), co z potrzeby zapewnienia ciągłości działalności spółek grupy, zarząd odmawiał co dziesiątemu chętnemu. Dotyczyło to szczególnie maszynistów (w grupie pracuje ich łącznie ok. 4600).

Na wypłatę odpraw dla pracowników spółka wyda w sumie ponad 266 mln zł.

Cały artykuł czyatj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.