Zagórski: W czasach rządów PO-PSL był problem umów z doradcami zatrudnionymi przy prywatyzacji

- Nie analizując szczegółowo procesu wszystkich prywatyzacji stwierdzam, że w przekonaniu obecnego kierownictwa Ministerstwa, wiele z tych prywatyzacji było realizowanych tylko w jednym celu: prywatyzacji samej w sobie - mówi wiceministr skarbu Marek Zagórski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zagórski: W czasach rządów PO-PSL był problem umów z doradcami zatrudnionymi przy prywatyzacji

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

9 lut 2016 10:01


Rząd PiS do kwestii prywatyzacji podchodzi zdecydowanie ostrożniej niż poprzednia ekipa PO-PSL. W opinii wiceministra skarbu Marka Zagórskiego plan prywatyzacji na 2016 rok zakładający 211 mln zł przychodów jest nierealny.

Jak wskazuje Marek Zagórski błędem wcześniejszego rządu "było dążenie do prywatyzacji jako miara sukcesu". - Strategia Ministerstwa Skarbu Państwa koncentrowała się na tym, żeby sprzedawać. Analiza potrzeb i sensowności sprzedaży nie była raczej prowadzona – uważa wiceminister. - Nie analizując szczegółowo procesu wszystkich prywatyzacji stwierdzam, że w przekonaniu obecnego kierownictwa Ministerstwa, wiele z tych prywatyzacji było realizowanych tylko w jednym celu: prywatyzacji samej w sobie. Nie analizowano sensowności pod kątem interesu Skarbu Państwa - podkreśla.

Jego zdaniem gdyby resort miał możliwość cofnięcia prywatyzacji Ciechu, na pewno by to zrobił.

Zagórski zwrócił też uwagę na problem umów z doradcami zatrudnionymi przy prywatyzacji w latach rządów PO-PSL. Jako przykład podaje wynajęcie doradców podczas prywatyzacji BGŻ za 1 mln zł "przy braku jakiegokolwiek uzasadnienia i efektów".

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.