Zadowolony pracownik to skuteczny pracownik. Firmy już to zauważyły

Szefowie zauważyli, że im bardziej zadowolony pracownik tym jest on wydajniejszy. Rośnie więc zainteresowanie programami, które pozwalają zachować równowagę między pracą a życiem osobistym, a także wpływają na poprawę zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zadowolony pracownik to skuteczny pracownik. Firmy już to zauważyły

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 maj 2015 11:35


Na przykład Henkel w 2014 r. rozpoczął inicjatywę o nazwie „(Y)our move”, która m.in. zachęca pracowników do zachowania zrównoważonego stylu życia i pracy. W jej ramach organizuje promocje zdrowia, dobrego odżywania się, aktywnego trybu życia i tzw. dobrostanu - informuje "Puls Biznesu".

Shell Business Operations Kraków wraz z Grupą Royal Dutch Shell co roku organizuje Dzień Bezpieczeństwa. W firmie odbywają się sesje jogi i rozciągania - czytamy w "PB". Pracownicy maja do dyspozycji pokoje do medytacji i wyciszenia wyposażone w maty, a także pokoje do gier.

Katowickie centrum Capgemini Infrastructure Services wprowadziło z kolei w 2014 r. program „Stay well - bądź zdrów”, a w jej ramach m.in. akcję „Owoc w kuchni”, warsztaty i szczepienia przeciw grypie.

Natomiast w firmie Nestle Polska można pracować zdalnie, rodzice dostają dodatkowy (poza przewidzianymi przez Kodeks pracy) dzień wolny na opiekę nad dziećmi, a z okazji narodzin dziecka tata dostaje dwa dni wolnego, a nie jeden, jak przewiduje Kodeks. Poza tym pracownicy, którzy zostali rodzicami, dostają od firmy odżywki dla niemowląt przez pierwszy rok życia dziecka - podaje "PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.