×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zachodniopomorskie: W regionie przybędzie 350 nowych miejsc pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 14 gru 2017 18:40

Budowa nowych zakładów produkcyjnych, inwestycje w nowoczesne technologie czy wprowadzanie na rynek nowych towarów. M.in. na wsparcie tych działań trafi 43 mln zł z RPO w woj. zachodniopomorskim. Dzięki unijnej dotacji w regionie powstanie 350 nowych miejsc pracy.

Zachodniopomorskie: W regionie przybędzie 350 nowych miejsc pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pieniądze z UE trafią do przedsiębiorców, m.in. do spółki Anak Food ze Śmigla, która w Karlinie wybuduje zakład drobiarski, Przedsiębiorstwa Rolno-Spożywczego z Babinka, które stworzy nową linię produkcyjną chipsów tradycyjnych, firmy Pro-Trailer z Lipian, która w tej miejscowości postawi i wyposaży zakład przyczep czy spółki Kentaur Production, która w Łobzie produkować zamierza odzież roboczą. Dzięki 4 mln dotacji z UE firmy zainwestują w regionie ponad 155 mln zł. Zaś realizacja 10 innowacyjnych projektów pozwoli stworzyć na Pomorzu Zachodnim prawie 350 miejsc pracy.

- Nie zwalniamy tempa wspierania inwestycji w nowoczesne technologie i tworzenia nowych miejsc pracy, szczególnie na tych obszarach województwa, gdzie zdiagnozowano największe potrzeby. To już drugi zakończony nabór wniosków na działania tego typu - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego. Jak dodaje, ze względu na potencjał projektów złożonych w ostatnim konkursie początkowy podział 27 mln zł zwiększyli do prawie 43 mln zł. Dzięki temu z dofinansowania skorzysta 10 przedsiębiorców.

- Chcemy, by ich inwestycje poprawiły dostępność do usług i infrastruktury, a tym samym ułatwiły życie mieszkańcom - podkreśla Geblewicz. 

Dotacja skierowana była do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które działają na terenie Specjalnej Strefy Wyłączenia. Obecnie w jej skład wchodzą 74 gminy, w których zdiagnozowano problemy demograficzne i infrastrukturalne, niski potencjał gospodarczy, konsekwencje statusu wsi popegeerowskiej oraz ubóstwo. Dotyczy to głównie środkowej, wschodniej oraz południowo-wschodniej części województwa.

W perspektywie 2014-2020 w RPO województwa zachodniopomorskiego zaplanowano jeszcze więcej działań związanych z gospodarką, innowacjami oraz nowoczesnymi technologiami. Do przedsiębiorców trafi m.in. 245 mln euro oraz 31 mln euro. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zachodniopomorskie: W regionie przybędzie 350 nowych miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA