×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Z jego firmy odszedł tylko jeden programista. "Trzeba być bardzo propracowniczym"

- Trzeba rozwiać kilka mitów. Pierwszy jest taki, że zagraniczny klient to eldorado pełne dolarów i euro w kieszeni klienta, a my Polacy możemy po nie sięgnąć. Ta różnica się zaciera. Inflacja jest wysoka, a inflacja płacowa jest jeszcze wyższa. Nie ma więc już grania na tym, że można płacić programistom w Polsce mało i sprzedawać ich pracę bardzo drogo za granicą - twierdzi w rozmowie z PulsHR.pl dr Krzysztof Wojewodzic, prezes polskiego software house'u Escola.

Z jego firmy odszedł tylko jeden programista. "Trzeba być bardzo propracowniczym"
Krzysztof Wojewodzic zapewnia, że kładzie w Escoli duży nacisk na dobre samopoczucie pracowników (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Escola to spółka technologiczna tworząca aplikacje webowe i mobilne. Firma poza podstawową działalnością jako software house dywersyfikuje biznes produktami własnymi.
  • W 2021 roku Escola zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według organizacji Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180 proc. za lata 2019-2020.
  • - Trzeba być bardzo asertywnym wobec klientów, a zarazem bardzo propracowniczym. Z Escoli w ciągu ostatnich dwóch lat odszedł tylko jeden programista, co jak na naszą branżę jest bardzo dobrym wynikiem- uważa Krzysztof Wojewodzic.
  • O rozwoju polskiej branży IT oraz zarządzaniu pracownikami będziemy już wkrótce dyskutować na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Rejestracja na wydarzenie właśnie trwa.

Jest pan prezesem firmy informatycznej Escola, ale widać też u pana dziennikarskie zacięcie.

- Byłem redaktorem Centrum Druku 3D oraz GoMobi.pl. Gdybym nie był teraz przedsiębiorcą, to pewnie byłbym albo naukowcem, albo właśnie dziennikarzem. A może po prostu dziennikarzem popularno-naukowym. Na przykład opisywałbym, jak działa sztuczna inteligencja albo NFT.

Wszystko przed panem, zawsze można rozwinąć działalność w branży mediowej.

- Stąd wziął się podcast Escola, który prowadzę i który jest formą własnego medium, jakie rozwijamy w Escoli. Nagraliśmy już 100 odcinków, z gośćmi z Microsoftu, IBM, Inpostu, ale też i programistami, założycielami firm, managerami różnych branż na styku IT i biznesu. Prowadzenie podcastów pozwala na poznanie ludzi, którzy inspirują w prowadzeniu biznesu.

Na pewno można się w ten sposób promować, budować rozpoznawalność i markę. Łączy pan to jednak z kierowaniem firmą, co samo w sobie jest pracochłonne. Nie brakuje panu czasu na to wszystko?

Zobacz także: Escola chwali się wzrostem przychodów o 2/3. Będzie debiut na giełdzie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Z jego firmy odszedł tylko jeden programista. "Trzeba być bardzo propracowniczym"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA