PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wzrosła liczba wyrejestrowanych firm. O niemal połowę

W styczniu liczba nowo zarejestrowanych podmiotów w rejestrze REGON zwiększyła się o 3,3 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca; jednocześnie o 46,8 proc. wzrosła liczba wyrejestrowanych podmiotów - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

  • Autor: PAP/JP
  • 11 lut 2022 10:55
Wzrosła liczba wyrejestrowanych firm. O niemal połowę
Na koniec stycznia br. do rejestru REGON wpisanych było 4 836,3 tys. podmiotów gospodarki narodowej, porównywalnie do poprzedniego miesiąca (fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak poinformował GUS, według stanu na koniec stycznia br. do rejestru REGON wpisanych było 4 836,3 tys. podmiotów gospodarki narodowej, porównywalnie do poprzedniego miesiąca. Wobec analogicznego okresu roku poprzedniego nastąpił wzrost o 3,6 proc.

Liczba podmiotów nowo zarejestrowanych wzrosła o 3,3 proc. w porównaniu z grudniem 2021 r. i wyniosła 32 456. Wśród podmiotów nowo zarejestrowanych osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą stanowiły 78,2 proc. ogółu nowo zarejestrowanych podmiotów. Liczba nowo zarejestrowanych spółek zmniejszyła się o 12,1 proc., w tym spółek handlowych o 12,3 proc. oraz spółek cywilnych o 10,4 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W styczniu wyrejestrowano 31 099 podmiotów, o 46,8 proc. więcej niż przed miesiącem.

Liczba podmiotów z zawieszoną działalnością zwiększyła się o 4,8 proc. mdm. Podmioty z zawieszoną działalnością na koniec stycznia 2022 r. stanowiły 12,1 proc. ogólnej liczby zarejestrowanych podmiotów w rejestrze REGON. Wzrost podmiotów z zawieszoną działalnością odnotowano w sekcji działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 7,0 proc.), obsługa rynku nieruchomości (o 6,5 proc.), działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją (o 5,8 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wzrosła liczba wyrejestrowanych firm. O niemal połowę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA