PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wyzwania HR-owców: Czego można się spodziewać na rynku pracy w 2016 roku?

CSR, wykorzystywanie nowych technologii, zarządzanie talentami, przywództwo, budowanie marki pracodawcy – przed jakimi wyzwaniami stanie branża HR w nowym roku?

- Niezmiennie dźwignią podnoszenia efektywności dla firm będą inwestycje rozwojowe w menedżerów. Dziać się to będzie zarówno w obszarze podnoszenia kompetencji zarządczych – wszystkich menedżerów, jak i przywódczych – dla liderów na wszystkich poziomach organizacji. Poza tym - chyba wszyscy doświadczamy tego - jednym z wyróżników najlepszych menedżerów jest skuteczna komunikacja, której jakość jest pochodną umiejętności miękkich, które warto rozwijać i ćwiczyć.

To, co się zmienia, to znacznie silniejsza koncentracja HR na jakości produktów i rozwiązań rozwojowych oraz na ich efektach. Działy HR odchodzą od koncentracji na szkoleniach, myślenia o nich w wymiarze "cena za dzień", przechodząc do realizacji procesów rozwojowych, gdzie ważne jest to, co dzieje się przed i po szkoleniu, gdzie kluczowe dla projektu zmiany jest zaangażowanie przełożonych uczestników procesów rozwojowych, rola i wpływ sponsora, mierniki projektu.

Innym wyzwaniem dla znaczącej części polskich firm, które powstawały po roku 1989 będą zagadnienia związane z sukcesją i zapewnieniem ciągłości przywództwa. Wielu założycieli, prezesów, właścicieli osiąga taki etap życia i kariery, w którym zadają sobie pytania o to, kto może przejąć ich biznes, wejść w ich rolę, zastąpić ich – ocenia Michał Zaborek, wiceprezes House of Skills.

REKLAMA

        

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyzwania HR-owców: Czego można się spodziewać na rynku pracy w 2016 roku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA