×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyższa płaca minimalna kłopotem przedsiębiorców

W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2100 zł. Oznacza to wzrost o 100 zł (5 proc.) w stosunku do 2017 r. Minimalna stawka godzinowa w 2018 r. będzie wynosiła 13,70 zł.

Wyższa płaca minimalna kłopotem przedsiębiorców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Co ważne z punktu widzenia nie tylko pracodawców, ale i właścicieli najmniejszych firm, wzrost płacy minimalnej obok wzrostu pensji dla pracowników pociąga za sobą także wzrost składek społecznych opłacanych na preferencyjnych zasadach. W skrócie oznacza, że rośnie tzw. mały ZUS.

Jak wyliczają eksperci Tax Care, od 2018 r. najniższa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne w przypadku przedsiębiorców korzystających z „małego ZUSu” będzie wynosić 630 zł, tj. o 30 zł więcej niż obecnie. Od tej kwoty przedsiębiorca będzie obliczał składkę emerytalną, rentową, wypadkową i dobrowolną chorobową.

- W efekcie w nowym roku co miesiąc młody przedsiębiorca – przyjmując do obliczeń wysokość tegorocznej składki zdrowotnej – zapłaci nie 487,90 zł jak dziś, a 497,43 zł, co w skali roku daje 114,36 zł podwyżki - wyliczają eksperci Tax Care.

Więcej przeczytasz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wyższa płaca minimalna kłopotem przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Witek 2017-09-20 15:34:34

    Tu nie chodzi o to, że pracodawca narzeka na pracownika. Tu chodzi o to, że pracodawca płacąc pracownikowi 1500 zł na rękę, ponad 1000 zl oddaje dla państwa! I kto na tym korzysta? A jeszcze inne koszty, podatki etc. Dobrze, ze mam księgową, która zna się na rzeczy (m.in. z seka.pl). PS. Ja sam będąc pracodawcą chętnie bym te 1000 zł oddał dla pracownika. Naprawdę.

  • Anka 2017-09-14 19:20:38

    To skoro w ogóle opłacany pracownik poprzez śmiesznie niską płacę jest kłopotem, to niech właściciel sam stanie wreszcie do roboty,a nie się op....la i ciągle narzeka.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA