×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wystarczy zarabiać 4,5 tys. zł miesięcznie, by przeprowadzić się do raju

Workation czy cyfrowy nomadyzm zyskują na popularności. Jeśli jednak chcemy osiągać sukcesy w pracy i jednocześnie czerpać radość z podróżowania, musimy wdrożyć odpowiednie nawyki. Jakie?

Wystarczy zarabiać 4,5 tys. zł miesięcznie, by przeprowadzić się do raju
Ile trzeba zarabiać, żeby móc prowadzić nomadzki tryb życia? Wszystko zależy od standardu, którego się oczekuje (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Coraz więcej freelancerów decyduje się na łączenie pracy z podróżami – w różnych formach. Jedni zostają cyfrowymi nomadami – podróżują i jednocześnie pracują.  Innym wariantem jest workation, czyli łączenie pracy z wakacjami. W Polsce ten trend dopiero raczkuje, ale chętnych jest coraz więcej.
  • Choć cyfrowy nomadyzm czy workation brzmią jak bajka, to nią nie są. Praca zdalna sama w sobie jest sporym wyzwaniem. Jeśli do tego dodamy kuszącą perspektywę odpoczynku na plaży, to dojdziemy do wniosku, że nie jest to najłatwiejsze zadanie.
  • Ile trzeba zarabiać, żeby móc prowadzić nomadzki tryb życia? Zdaniem naszej rozmówczyni wystarczy 4,5 tys. zł miesięcznie. W takich krajach jak Tajlandia czy Albania pozwoli to na bardzo wygodne życie.

Z globalnych badań Useme.com, przeprowadzonych w 2020 r. na próbie ponad 7 tysięcy freelancerów z ponad 150 krajów, wynika, że młodsze generacje, takie jak pokolenie Z czy millenialsów, stanowią zdecydowaną większość dzisiejszych wolnych strzelców na świecie. W Azji Południowo-Wschodniej 82 proc. pracowników ma mniej niż 35 lat, podczas gdy w Ameryce Północnej tylko 47 proc. Z drugiej strony freelancerzy w wieku powyżej 55 lat zarabiają ponad dwa razy więcej niż ich młodsi rówieśnicy.

Z raportu „Freelancing w Polsce - edycja 2020” wynika, że także w naszym kraju rynek freelancerów rośnie dynamicznie, zarówno pod kątem wartości, jak i liczby wolnych strzelców. Co prawda, jeszcze dużo brakuje nam do stanu rozwoju tego rynku w USA czy Wielkiej Brytanii, jednak zmiany, które zachodzą nad Wisłą, szybko zbliżają nas do najbardziej rozwiniętych krajów na świecie.

– Na polskim rynku zachodzą duże zmiany, które kształtowane są zarówno przez globalne czynniki, np. przechodzenie na model pracy zdalnej, jak i lokalne, np. profesjonalizacja sektora. W 2020 roku doszedł jeszcze jeden czynnik, którego w zeszłym roku nikt nie brał pod uwagę - pandemia. COVID-19 przyczynił się upowszechnienia pracy w modelu zdalnym, choć także przyczynił się do komplikacji na tym rynku – komentuje Przemysław Głośny, prezes Useme.com.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wystarczy zarabiać 4,5 tys. zł miesięcznie, by przeprowadzić się do raju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Przemysław 2022-11-29 08:23:14

    Szkoda tylko ze w Polsce tyle nie wystarczy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA