Wysokie koszty wypalenia zawodowego

W 2014 r. ponad 200 tys. pracowników trafiło na zwolnienie lekarskie z powodu różnych zaburzeń nastroju. Straty z tego tytułu szacuje się na 2,6 mld zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wysokie koszty wypalenia zawodowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 gru 2015 7:27


Za 2,6 mld zł można zbudować około 60 kilometrów autostrady albo znaleźć pracę dla ponad 25 tys. bezrobotnych - czytamy w artykule "Gazety Wyborczej", który przedstawia rezultaty konferencji naukowej "Diagnoza wypalenia zawodowego".

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka z Uczelni Łazarskiego obliczyła, że w 2014 roku pracownicy z zaburzeniami nastroju czy dotknięci ciężkim stresem przebywali na zwolnieniach łącznie 6,1 mln dni. Przy czym, jak podkreśla, większość z nich, to ludzie aktywni zawodowo (30-59 lat).

Jedną z głównych przyczyn wypalenia zawodowego jest kolizja obowiązków zawodowych i życia rodzinnego. Inne powody to: brak jasno wytyczonych celów w pracy, niespójne polecenia przełożonych lub przemoc w pracy.

Grupami najbardziej narażonymi na wypalenie zawodowe są dziennikarze, pracownicy PR oraz marketingu. Najmniej - lekarze, farmaceuci, księgowi i bankowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.