×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wynagrodzenie i work-life balance tracą na znaczeniu. Czego oczekują pracownicy?

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 9 maj 2019 20:00

Wynagrodzenie przestaje być czynnikiem świadczącym o atrakcyjności danego pracodawcy. Choć nadal jest numerem jeden, to wskazuje na nie coraz mniej pracowników.

Wynagrodzenie i work-life balance tracą na znaczeniu. Czego oczekują pracownicy?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Randstad opublikował wyniki tegorocznej polskiej edycji badania Randstad Employer Brand Research. 
 • Choć to wciąż wynagrodzenie jest dla Polaków najważniejszym czynnikiem świadczącym o atrakcyjności danego miejsca pracy, to jego znaczenie spada.
 • Według uczestników badania ważne są także stabilność zatrudnienia i przyjazna atmosfera pracy. Konsekwentnie rośnie też znaczenie rozwoju zawodowego.
 • O problemach rynku pracy dyskutować będziemy od 13 do 15 maja w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego pod patronatem PulsHR.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Z raportu wynika, że 73 proc. spośród 10 tysięcy uczestników badania jako istotny czynnik atrakcyjności pracodawcy wskazuje oferowany przez niego poziom wynagrodzenia – pod tym względem Polacy są po raz kolejny znacznie powyżej europejskiej średniej (59 proc.). Jednak zestawiając ten wyniki z danymi z poprzednich lat, zobaczymy, że wynagrodzenie traci na znaczeniu. 78 proc. zwróciło na nie uwagę w 2018 roku, 77 proc. w 2017.

Ponad połowa pracowników (54 proc.) ceni sobie stabilność zatrudnienia. To czynnik, którego znaczenie na przestrzeni ostatnich 5 lat nie uległ dużej zmianie. Oscylował między 54 a 58 proc., ale tym razem osiąga najniższy wynik w ostatnim czasie. Nieznacznie zyskała na znaczeniu przyjazna atmosfera pracy, którą wskazuje 51 proc. respondentów.

Rozwój zawodowy coraz istotniejszy

Najbardziej wyraźna zmiana nastąpiła tuż za podium. W 2018 roku respondenci częściej wskazywali równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. W tym roku na czwartym miejscu znalazł się rozwój zawodowy, który od kilku lat konsekwentnie zyskuje na znaczeniu. W 2015 roku wskazywało go 41 proc. respondentów, przed rokiem – 46 proc., w najnowszym badaniu mówi o nim co drugi ankietowany (50 proc.).

fot. shutterstock
fot. shutterstock
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wynagrodzenie i work-life balance tracą na znaczeniu. Czego oczekują pracownicy?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • IMHO 2019-05-09 23:54:26

  Tytuł sprzeczny z treścią

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA