Wybrano Bizneswoman Roku 2013

Znamy laureatki V edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Oprócz czterech głównych nagród, jury przyznało dwa wyróżnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wybrano Bizneswoman Roku 2013

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 lut 2014 16:41


Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku ma jeden podstawowy cel - nagrodzenie i nagłośnienie dokonań kobiet w świecie biznesu. Jury oceniało m.in. przedsiębiorczość, innowacyjność, efektywność inwestycji, a także wytrwałość w realizacji zamierzonych celów.

W kategorii Korporacja tytuł Bizneswoman Roku 2013 trafił do Ewy Misiak, prezes zarządu, przewodniczącej RN, wiceprezes fundacji Work Sernice, People Care, za stworzenie i wdrożenie innowacyjnego przedsięwzięcie w strukturach korporacji, którego celem jest zapewnienie profesjonalnej, bezpiecznej opieki na nad dziećmi 24h na dobę, kompleksowej pomocy mamom, zarówno przed porodem jak i po narodzinach dziecka, a także zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej.

W kategorii Moja Firma zwyciężyła Izabella Cybulska, współwłaścicielka Smartino, twórczyni marki LaMillou. Do założenia własnej firmy skłoniło ją macierzyństwo. Zainspirowana meksykańskimi czaszkami, stworzyła unikalną linię akcesoriów tekstylnych dla dzieci i niemowląt, które obecnie w bogatej linii wzorów robią furorę nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Jeśli chodzi o Debiut Roku to nagroda została przyznana Annie Czerwoniec, założycielce VitaInSilica. Na starcie nie miała, ani pieniędzy, ani doświadczenia w biznesie, ale to nie powstrzymało jej przed stworzeniem firmy o ogromnym potencjale. Pozyskała branżowego inwestora, zaangażowała specjalistów i dziś jej firma oferuje szerokie portfolio specjalistycznych usług analizy danych biologicznych i biomedycznych oraz oprogramowania przeznaczonego do zarządzania danymi biologicznymi na potrzeby naukowe.

Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Działalność na rzecz kobiet została Ida Karpińska, założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Prywatne doświadczenia skłoniły ją do podjęcia trudnej walki o zdrowie i życie kobiet w Polsce. Od 8 lat konsekwentnie działa na rynku III sektora, poświęcając swój czas i energię na edukację kobiet w kontekście profilaktyki chorób ginekologicznych. W ciągu roku swoimi programami edukacyjnymi dociera do przeszło 30 tys. kobiet w całej Polsce.

Jury przyznało specjalne wyróżnienia dla Joanny Keszke - twórczyni Barbarella.pl (w kategorii Działalność na rzecz kobiet) oraz Izabelli Nowakowskiej z Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego Pingwinek (w kategorii Moja Firma).

- W tym roku znów mieliśmy do czynienia z wieloma wspaniałymi pomysłami na biznes, wielkimi osiągnięciami i odwagą polskich reprezentantek świata biznesu - powiedziała dr Irena Eris, przewodnicząca jury konkursu.

Podczas gali została także wręczona Nagroda Publiczności, którą przyznali internauci. Głosowanie odbywało się na stronie Radia PiN. Nagrodę tę otrzymała Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.