×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy zebrane w jednym miejscu

  • km
  • 19 wrz 2023 13:45

Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie? Kto cieszy się największym zaufaniem społecznym, a kto jest najbardziej narażony na wypalenie zawodowe? Odpowiedzi na te pytania przynosi najnowsza edycja raportu „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań. Sierpień 2023”.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy zebrane w jednym miejscu
W Europie udział kobiet na stanowiskach CEO w największych spółkach wynosi poniżej 10 proc. (fot. Adam Borkowski/Unsplash)
REKLAMA
  • Z 52. edycji „Monitora Rynku Pracy” wynika, że w II kwartale 2023 r. 20 proc. respondentów zadeklarowało, iż w ciągu 6 miesięcy poprzedzających badanie zmieniło pracodawcę. 18 proc. zmieniło stanowisko u swojego pracodawcy.
  • W przypadku 39 proc. badanych pracowników biurowych i 32 proc. pracowników fizycznych w ich życiu zdarzył się epizod, który mogliby nazwać wypaleniem zawodowym.
  • W 2023 r., podobnie jak w latach ubiegłych, największym uznaniem społecznym cieszyły się zawody strażaka (poważany przez 84 proc. Polaków) oraz ratownika medycznego (83 proc.).

W najnowszym raporcie PARP „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań” znajdują się najważniejsze informacje z krajowego, europejskiego i globalnego rynku pracy. Raporty ukazują się co miesiąc i są przygotowywane w ramach projektu pozakonkursowego POWER „Rada Programowa ds. Kompetencji”.

Polacy zarabiają coraz więcej. Rośnie także zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw

Jak wynika z przytoczonych w raporcie danych GUS-u, przeciętne miesięczne wynagrodzenie ogółem (brutto) w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2023 r. wyniosło 7485,12 zł. W porównaniu z czerwcem 2023 r. wzrosło o 2 proc., a w ujęciu rocznym – o 10,4 proc.

Przeciętne miesięczne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2023 r. wyniosło 6513,7 tys. osób – było wyższe o 0,9 tys. (0,01 proc.) w porównaniu z czerwcem 2023 r. i wyższe r/r o 5,4 tys. (0,1 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy zebrane w jednym miejscu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA