PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Współczesny menedżer jak cyborg. Musi umieć wszystko

Rynki są coraz bardziej konkurencyjne. Zmienia się także otoczenie biznesowe, na rynek wchodzi nowe pokolenie, które myśli nieco inaczej. Zmieniają się uwarunkowania prawne. Jest to bardzo dynamiczny proces - do m.in. takich wniosków doszli uczestnicy dyskusji o  wyzwaniach współczesnego menedżera, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017.

Współczesny menedżer jak cyborg. Musi umieć wszystko
Baby Boomers, generacja X, Millenialsi oraz Zetki, czyli 4 pokolenia pracowników (fot. wikimedia)
REKLAMA

• Wyzwania współczesnego menadżera zależą od zmian na rynku, które w dużej mierze powodowane są przez zmiany społeczne.

• Zarządzenie czterema pokoleniami jest dużym wyzwaniem i powinno opierać się o dobre rozpoznanie potrzeb poszczególnych grup.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Coraz więcej pracowników ceni równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, a także elastyczność czasu pracy. Dotyczy to nie tylko pokolenia Y.

Arvind Bali, dyrektor generalny Videocon Telecommunications ma 35 lat doświadczenia w zarządzaniu różnymi modelami biznesowymi. Dzieli się strategiami przywództwa, wiedzą na temat kwestii finansowych, ekonomicznych i zarządzania.

Jego zdaniem niezaprzeczalnym jest fakt, że przy zmieniającym się scenariuszu zarządzania, ewoluują również role liderów.

Arvind Bali, dyrektor generalny Videocon Telecommunications: Niezaprzeczalnym jest fakt, że przy zmieniającym się scenariuszu zarządzania, ewoluują również role liderów. Fot. PTWP
Arvind Bali, dyrektor generalny Videocon Telecommunications: Niezaprzeczalnym jest fakt, że przy zmieniającym się scenariuszu zarządzania, ewoluują również role liderów. Fot. PTWP

- Dzisiejsza rola przywódców wymaga wielkiej sprawności, szybkiej adaptacji i trafnej decyzji. Zauważyłem, że koncentracja wzrostu gospodarczego przeniosła się na mniejsze miasta, co zmniejszyło obciążenie dla miast dużych – wyjaśnia dyrektor generalny Videocon Telecommunications.

Arvind Bali przypomina, że w 2004 roku jego spółka otworzyła biura między innymi w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Chinach czy Indonezji. W strukturze spółki znalazło się wówczas około 14 tys. pracowników z różnym backgroundem. Było to wielkie wyzwanie, zarządzać tak różnorodnym zespołem.

Arvind Bali uważa, że jednym z czynników, który w ostatnich latach wywarł znaczący wpływ na zarządzanie, był internet. Z jego powodu zmieniło się wszystko, także przywództwo.

- Każdego dnia dzieje się coś nowego. Zmieniają się zasady zarządzania, zmienia się styl przywództwa - wyjaśnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współczesny menedżer jak cyborg. Musi umieć wszystko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA