×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Współczesne niewolnictwo to biznes liczony w setkach miliardów dolarów

- Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony w setkach miliardów dolarów - podkreślają dziennikarze CNN zaangażowani w inicjatywę CNN Freedom Project. Od 2011 r. stacja przygotowała na ten temat ponad 600 reportaży i filmów dokumentalnych.

Współczesne niewolnictwo to biznes liczony w setkach miliardów dolarów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Jednym z takich reportaży jest „Troubled Waters” (pol. „Wzburzone wody”) przygotowany wspólnie z Dominiką Kulczyk i Kulczyk Foundation.
  • Sama Dominika Kulczyk podkreśla, że "historia może zmienić rzeczywistość" i dlatego chce opowiadać te trudne historie.
  • Stacja CNN od lat jest mocno zaangażowana w impact journalism, czyli dziennikarstwo, które realnie i aktywnie wpływa na otaczający nas świat.

 

Amerykańska telewizja CNN International od 2011 r. prowadzi CNN Freedom Project, którego celem jest naświetlanie problemu współczesnego niewolnictwa oraz niesienie realnej pomocy jego ofiarom. Reporterzy CNN podkreślają, że istotnym elementem ich działań jest również rozliczanie miejscowych władz z działań podejmowanych przez nie w walce z niewolnictwem.

- Historii z tym związanych jest niestety więcej niż możemy opowiedzieć. To bardzo smutne w 2019 r. Kiedy zastanawiamy się nad tematami i decydujemy, czym się zająć, to patrzymy na to, czy i jak możemy coś zmienić - mówi reżyser filmu „Troubled Waters”, redaktor naczelny CNN Freedom Project.

- Z jednej strony, bolesne jest to, że ciągle jest tak bardzo dużo do zrobienia. Z drugiej strony, inspirujące jest oglądanie pracy moich kolegów, ponieważ czuję, że ich praca zmienia świadomość ludzi. Miejmy nadzieję, że zmienia również sposób, w jaki my, jako społeczeństwo, postrzegamy te rzeczy - dodaje Nima Elbagir, korespondentka CNN International.

Dziennikarze CNN nie mają wątpliwości, że dzięki takim projektom wiedza zachodnich społeczeństw w zakresie współczesnego niewolnictwa jest coraz większa. Jeszcze do niedawna znaczna część ludzi nie zdawała sobie sprawy z tego, że w XXI w. wciąż może istnieć niewolnictwo, kojarząc je wyłącznie ze stron podręczników do nauki historii. Według Międzynarodowej Organizacji Pracy zyski ze współczesnego niewolnictwa wynoszą 150 mld dol zysku rocznie, a ofiar jest blisko 40 mln na całym świecie.

Czytaj też: Zyski z niewolnictwa sięgają nawet 150 mld dol. rocznie

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współczesne niewolnictwo to biznes liczony w setkach miliardów dolarów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA