PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wrocławskie MPK dowiezie osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację

  • Autor: PAP/AKC
  • 26 lip 2022 14:22

W ramach pilotażowego projektu MPK Wrocław oraz Dolnośląskiego Forum Integracyjnego, przewoźnik bezpłatnie zawiezie osoby o szczególnych potrzebach do miejsc aktywności zawodowej oraz na rehabilitację. Inicjatywa, która realizowana jest pod patronatem Biura Wrocław Bez Barier ruszy w sierpniu.

Wrocławskie MPK dowiezie osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację
Nie jest to pierwsza inicjatywa MPK Wrocław skierowana do osób o szczególnych potrzebach (fot. MPK Wrocław)
REKLAMA

Jak poinformowało we wtorkowym komunikacie MPK Wrocław, przewoźnik zorganizuje dojazd osób z niepełnosprawnościami do Elektromechanicznej Spółdzielni Inwalidów "Elwat" oraz Stowarzyszenia "Ostoja", w którym realizowane są warsztaty terapii zajęciowej. Pilotażowy projekt obejmie blisko dwudziestoosobową grupę pracowników i pacjentów.

"Przełamywanie barier w MPK Wrocław ma bardzo konkretny wymiar - dowieziemy osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację. Mam bowiem świadomość, że najważniejsza w ich kontekście jest aktywizacja - tak zawodowa, jak i społeczna. To podstawa rzeczywistej pomocy" - powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder, cytowany w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Niepełnosprawni na rynku pracy. "Brakuje działań i instrumentów"

Pilotaż ma potrwać trzy miesiące. Po tym czasie obie strony sprawdzą, w jakim kierunku powinien się rozwinąć.

Prezes Stowarzyszenia Dolnośląskie Forum Integracyjne Kamil Chomentowski podkreślił, że projekt pomoże wielu wrocławskim rodzinom, które nie są w stanie w codziennym trybie zorganizować dojazdów swoich bliskich do pracy i na ćwiczenia. Wyraził przy tym nadzieję, że będzie on mógł w przyszłości ewoluować i tym samym pomagać kolejnym potrzebującym.

W komunikacie przypomniano, że nie jest to pierwsza inicjatywa MPK Wrocław skierowana do osób o szczególnych potrzebach. Przewoźnik regularnie dowozi grupy niepełnosprawnych uczniów na lekcje do szkół. Razem z Fundacją Potrafię Pomóc zorganizował także szkolenia dla motorniczych i kierowców w kontekście pomocy pasażerom o szczególnych potrzebach i świadomości, z jakimi problemami borykają się na co dzień. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wrocławskie MPK dowiezie osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA