Wrocław zwalnia z podatku od nieruchomości firmy, które tworzą miejsca pracy

Na duże zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zamierzają rozwijać działalność na terenie Wrocławia. W nowej perspektywie finansowej 2014-2020 pula środków na ten cel wzrośnie z 94 mln do 260 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław zwalnia z podatku od nieruchomości firmy, które tworzą miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 wrz 2014 19:34


Jak powiedział dyrektor Wydziału Zarządzania Należnościami Urzędu Miejskiego Wrocławia Marcin Kieżyński, w nowym okresie programowania pomocy na lata 2014-2020, wrocławscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z nowych atrakcyjnych warunków uzyskania zwolnień z podatku od nieruchomości. Mają się one przyczynić do znacznego rozwoju przedsiębiorczości w stolicy Dolnego Śląska.

W latach 2006-2013 łączny budżet na zwolnienia z podatku od nieruchomości wynosił początkowo 54 mln, jednak już w trakcie udzielania pomocy został podniesiony do 94 mln zł. Obecnie wrocławscy przedsiębiorcy mogą wykorzystać na zwolnienia z podatku od nieruchomości w latach 2014-2020 łączną kwotę 260 mln zł.

"Najbardziej zależy nam na wsparciu działań mających na celu tworzenie miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości i prowadzenie aktywnej polityki osłonowej na rynku pracy. Dlatego też szczególne udogodnienia dotyczą mikro i małych przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, małych i średnich wdrażających nowe technologie, funkcjonujących w obrębie parków przemysłowych i technologicznych oraz specjalnych stref ekonomicznych, a także tych, które zamierzają utworzyć nowe miejsca pracy" - twierdzi Kieżyński.

Czytaj też: SSE stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa

Mali i mikro przedsiębiorcy, którym zależy na uzyskaniu ulg w podatku od nieruchomości, nie mogą zalegać z zapłatą zobowiązań podatkowych oraz innych opłat stanowiących dochód gminy Wrocław, powinni posiadać siedzibę na terenie Wrocławia oraz utrzymać działalność przez cały okres trwania zwolnienia, który obecnie został wydłużony z 3 do 5 lat.

Nowe propozycje zakładają również poprawę warunków uzyskania zwolnienia przez przedsiębiorców inwestujących na terenie Wrocławia. Będzie to możliwe dzięki obniżeniu o połowę progu zainwestowanych środków przy przystąpieniu do programu.

W celu wspierania budowy ogólnodostępnych parkingów miasto zamierza także obniżyć o połowę próg uzyskania zwolnienia z podatku na 15 lat, jeśli firma zechce zainwestować co najmniej 5 mln zł w budowę obiektu służącego do świadczenia usług parkingowych.

"Najważniejsze jest to, że teraz więcej przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z proponowanych udogodnień. Będzie to możliwe dzięki łatwiejszym warunkom przystąpienia do oferowanych programów i bardziej korzystne dzięki dłuższym okresom korzystania z pomocy. Liczymy na to, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z proponowanych ulg już od grudnia tego roku" - dodał Kieżyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.