Wreszcie jest! Polska firma, w której pracuje się jak w Google

Sauny, masaże, jacuzzi, kąciki wypoczynku, stoły bilardowe, piłkarzyki, siłownia, a nawet zjeżdżalnia. Nie, to nie siedziba Google w Zurychu. To firma Future Processing z Gliwic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wreszcie jest! Polska firma, w której pracuje się jak w Google

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Oreł

22 lip 2014 6:20


Karnety wstępu na siłownie, baseny, zajęcia fitness czy kursy tańca wydają się przeżytkiem w porównaniu z tym, co swoim pracownikom proponuje firma Future Processing z Gliwic. Część z nich przed wejściem do firmy gra w piłkarzyki. Przy recepcji – stół bilardowy. Zaraz obok – punkt wypożyczalni książek oraz gier. Future Processing specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Sposób zarządzania FP różni się jednak od innych korporacji.

Jarosław Czaja (szef, który nie nosi garnituru, nie ma osobnego gabinetu, ani miejsca parkingowego) uważa, że najważniejsza w prowadzeniu firmy jest zasada happy team.

– Sposób, w jaki zarządzamy Future Processing, nie wynika z tego, że pewnego dnia usiedliśmy i postanowiliśmy stworzyć taką właśnie kulturę organizacyjną. Jakość, atmosferę, team spirit, rozwój, pasję i zaangażowanie, czyli wartości, z jakimi zaczynaliśmy na małą skalę jako firma start-upowa, staraliśmy się zachować mimo rosnącej skali działalności, a w tej chwili zatrudniamy już ok. 600 osób – twierdzi Jarosław Czaja.

– Wiadomo, że po drodze pojawiały się pewne problemy z uwagi na m.in. luki kompetencyjne i brak doświadczenia, ale nie ulegliśmy pokusie zatrudnienia fachowca z zewnątrz, który ustanowiłby w FP swoje porządki, tylko uczyliśmy się na błędach i nigdy nie porzuciliśmy filozofii, na której FP było budowane. Z perspektywy czasu bardzo cieszę się z takiego wyboru – dodaje.

Nowoczesny budynek FP (w sumie są trzy, powstaje czwarty) w Nowych Gliwicach działa od ponad tygodnia. Oprócz biur i sal konferencyjnych, są tutaj biblioteka, punkt przedszkolny dla dzieci pracowników oraz pokoje przeznaczone na relaks i rozrywkę. Do dyspozycji są także stoły bilardowe czy piłkarzyki. Na partnerze i pierwszym piętrze biurowca urządzono restaurację (z akwariami) i olbrzymim tarasem (w donicach posadzono żywe drzewka oliwkowe).

Nie to jednak dziwi najbardziej. Future Processing momentami bardziej niż korporację przypomina centrum rekreacyjno-sportowe. Między kondygnacjami zainstalowano zjeżdżalnie, na parterze zaś uruchomiono w pełni wyposażoną siłownię oraz centrum spa. W tej pierwszej będzie można korzystać z zajęć m.in. fitness, pilatesu czy zumby. Do dyspozycji są także profesjonalni trenerzy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kuba Biel 2014-07-30 21:58:36

Ale stronę internetową to by mogli odrestaurować :)