Wpadki na portalach społecznościowych. Jak wyjść z nich z twarzą?

Portale społecznościowe mogą być nieocenioną pomocą w tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy. Niosą jednak ze sobą także ryzyko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wpadki na portalach społecznościowych. Jak wyjść z nich z twarzą?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

23 lip 2015 6:01


W dzisiejszych czasach obecność firm w mediach społecznościowych to konieczność. Powszechny dostęp do internetu i mediów społecznościowych daje szansę na stworzenie silnej marki. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ wrzucone do sieci informacje nie znikają, a internauci karzą menedżerów i firmy za nieodpowiednie działania.

Ludzki błąd

– Wraz z popularyzacją komunikacji w mediach społecznościowych wpadki menedżerów w sieci zdarzają się coraz częściej. Większość z nich spowodowana jest opublikowaniem nieprzemyślanej informacji czy opinii. Z reguły są to banalne pomyłki, niefortunne sformułowania czy dwuznaczności – mówi Agnieszka Wójcik, PR & marketing manager w HRK.

Czytaj też: Prezesi unikają mediów społecznościowych. Czy słusznie?

Przykład? W ubiegłym roku Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera, zaliczył gigantyczną wpadkę. Chcąc wysłać prywatną wiadomość przez Twittera, utworzył tweeta, którego mogli zobaczyć wszyscy. Oto, co napisał: „Nadal uważam, że powinniśmy ją kupić. On jest w twoim harmonogramie 15 lub 16 grudnia. Mam plan”.

 

Podobną wpadkę zaliczyła spółka Wyborowa. Na firmowym koncie na Facebooku ukazał się wpis dotyczący planu grafiki związanej z Dniem Matki. Chociaż informacja wisiała na profilu godzinę, internauci zdążyli puścić screena w obieg.

Czytaj też: Social media w rekrutacji. Są pułapką, czy pomagają?

Kontrowersyjne poglądy

Nie każda wpadka w mediach społecznościowych wynika z ludzkiego błędu. Niektóre posty przekraczają granicę dobrego smaku i budzą kontrowersje. Tak było w przypadku Justine Sacco, szefowej działu komunikacji w IAC. Dwa lata temu jednym wpisem na Twitterze bardzo mocno zaszkodziła swojemu wizerunkowi i karierze. Przed wejściem na pokład samolotu do Afryki napisała na portalu: „Lecę do Afryki. Mam nadzieję, że nie złapię AIDS. Żartuję. Jestem biała!”.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.