Work Service zaczyna zbierać owoce udanych akwizycji. Przychody spółki wzrosły o 37 proc.

Przychody Work Service w pierwszym kwartale 2015 r. wzrosły o 37 proc. wobec ubiegłego roku i wyniosły ponad 474 miliony złotych. Już 44 proc. sprzedaży usług stanowią obecnie zagraniczne spółki, wobec 30 proc. jeszcze w zeszłym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service zaczyna zbierać owoce udanych akwizycji. Przychody spółki wzrosły o 37 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 maj 2015 10:43


W pierwszym kwartale 2015 roku przychody Grupy Work Service wzrosły o ponad 37 proc. do poziomu ponad 474  mln zł. Zysk z działalności operacyjnej (EBITDA) wyniósł 19 mln zł, co oznacza niemal 6-procentowy wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. 

Zysk netto, bez jednorazowych kosztów, wzrósł do poziomu 18,024 mln zł (wzrost 27 proc. r/r), a po ich uwzględnieniu wyniósł 11,824 mln zł (spadek 16,94 proc. r/r). W największym stopniu (4,5 mln zł) jednorazowe koszty związane były z inwestycjami mającymi na celu wprowadzenie na nowe rynki europejskie wysokomarżowych spółek. 

Czytaj też: Work Service: W każdym kraju, w którym działamy, chcemy mieć jedną spółkę IT

W wyniku tych działań powstały nowe struktury dla Antal International i IT Kontrakt na rynkach: niemieckim, szwajcarskim, węgierskim, czeskim i słowackim. Kolejnym znaczącym kosztem (1,7 mln zł), który miał wpływ na wynik finansowy Grupy, były wydatki związane z akwizycjami.
 
Wyniki finansowe za pierwszy kwartał są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Mimo ogromnych inwestycji, jakie przeznaczyliśmy na rozwój struktur i integrację istniejących podmiotów w ramach Grupy Work Service, nadal rośniemy niemal dwukrotnie szybciej niż rynek – mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Pierwszy kwartał kończymy rekordowymi wynikami sprzedaży naszych usług i dużym wzrostem po stronie nowych kontraktów, których efekt będzie widoczny w naszych wynikach w kolejnych kwartałach. Jesteśmy również przekonani, że zrealizowane inwestycje w nasze spółki na nowych rynkach dodatkowo przełożą się na dodatkowe wzrosty przychodów w dalszych miesiącach. Dlatego podtrzymujemy nasze prognozy dotyczące utrzymania tempa rozwoju działalności operacyjnej na poziomie średnio 20 proc. r/r. – dodaje Hanczarek.

Czytaj też: Hanczarek: Polska ziemią obiecaną dla Ukraińców
 
Skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2015 r. uwzględniają wyniki wszystkich przejętych spółek. Po raz pierwszy w wynikach za 1 kwartał widoczne są także wyniki niemieckich spółek z Grupy Fiege, które w ubiegłym roku były dołączone dopiero od 3 kwartału.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.