Work Service wchodzi na londyńską giełdę

Work Service wejdzie na londyńską giełdę. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service wchodzi na londyńską giełdę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2016 12:54


18 lutego br. Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji. 

- Zakończenie procesu dual listingu jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w złotówkach i funtach brytyjskich, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samą cenę na obu parkietach.

- Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać potencjał Work Service – mówi Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

Work Service jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3 tys. największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii.

Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln zł czyli o 22 proc. wyższe niż w 2013 r.

- Work Service konsekwentnie realizuje strategię ekspansji w Europie. Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria, a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania pozycji w Europie – mówi Tomasz Hanczarek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Work Service.

Innowacyjne rozwiązanie technicznego dual listingu Work Service było opracowane przez doradcę ProPrimo i zostało realizowane we współpracy z kancelarią prawną Kochański Zięba i Partnerzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.