PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Work Service przejmuje spółki w kolejnych krajach. Na celowniku Francja, Rumunia, Turcja i Maroko

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 mar 2017 14:29

Exact Systems, spółka zależna Work Service chce nabyć spółki z Francji, Rumunii, Turcji i Maroka. Spółka podpisała aneks do dokumentu, który przewiduje zawarcie transakcji do połowy roku.

Work Service przejmuje spółki w kolejnych krajach. Na celowniku Francja, Rumunia, Turcja i Maroko
Work Service jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3 tys. największych firm w Polsce i Europie. (Maciej Witucki, prezes Work Service. Fot. mat.pras.)
REKLAMA

Exact Systems, spółka zależna Work Service, zawarła aneks do tzw. "term sheet" (umowa przedwstępna, w wyniku której dochodzi do podpisania umowy ostatecznej) dotyczącej przejęcia 100 proc. udziałów w spółkach: we Francji, Rumunii, Maroku i Turcji. Firmy te działają w branży outsourcingu i specjalizują się w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego.

Transakcja zakłada nabycie w pierwszym etapie: 51 proc. udziałów spółki francuskiej, 100 proc. spółki rumuńskiej, 100 proc. spółki tureckiej oraz 100 proc. udziałów spółek marokańskich.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W dalszej kolejności planowane jest nabycie, w wykonaniu przez Exact Systems opcji call (opcja kupna) lub w wykonaniu przez obecnych udziałowców spółek docelowych opcji put (opcja sprzedaży), pozostałych 49 proc. istniejących udziałów spółki francuskiej.

- Przedwstępne umowy sprzedaży udziałów spółki francuskiej, spółki rumuńskiej, spółki tureckiej oraz spółek marokańskich mają być zawarte do dnia 31 maja 2017 roku. Umowy sprzedaży udziałów spółki francuskiej, spółki rumuńskiej, spółki tureckiej oraz spółek marokańskich będą zawarte nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 roku - napisał Work Service w komunikacie.

O zainteresowaniu akwizycją czterech spółek: francuskiej, rumuńskiej, tureckiej i marokańskiej Work Service informował w lipcu ubiegłego roku.

Work Service jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3 tys. największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Work Service przejmuje spółki w kolejnych krajach. Na celowniku Francja, Rumunia, Turcja i Maroko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kominek 2017-03-22 15:09:40

    Skąd ta zmiana zdania? Ciekawe skad pieniadze np. na emerytury, jak odbieraja nam prawo do pracy i z 7 dni roboczych zrobia nam 6? Jakiś przypływ gotówki?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA