×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Work Service poprawia wyniki, ale transformacja odbija się na zysku

  • Autor: AW
  • 15 wrz 2017 9:22

Grupa Work Service podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2017 r. Poprawiły się wyniki biznesowe, ale transformacja firmy odbiła się na zysku netto.

Work Service poprawia wyniki, ale transformacja odbija się na zysku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Grupa kapitałowa Work Service zanotowała w pierwszym półroczu 2017 r. dwucyfrową poprawę wyników biznesowych.

• Skonsolidowane przychody wyniosły ponad 1,3 mld zł, co stanowi wzrost o 11,5 proc. rok do roku.

• Zysk netto grupy jednak znacznie spadł. Pod tym względem firma jest na minusie o ponad 70,6 mln zł.

• To efekt zapowiadanej transformacji. Zakończony został proces sprzedaży udziałów w grupach IT Kontrakt oraz Proservice.

W pierwszym półroczu przychody grupy Work Service wzrosły o 11,5 proc. r/r., do poziomu ponad 1,34 mld zł. W tym samym okresie wynik operacyjny grupy Work Service powiększony o amortyzację (EBTIDA) wyniósł 45,3 mln złotych, co stanowiło wzrost o 13 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Z kolei EBIT wzrósł o ponad 14 proc. i osiągnął poziom 36,76 mln złotych, co stanowi ponad 43 proc. realizacji zapowiadanej prognozy na koniec roku.

- Za nami bardzo aktywne półrocze, w czasie którego poprawiliśmy kluczowe wyniki operacyjne i jeszcze raz potwierdziliśmy, że realizacja naszych celów strategicznych przynosi zamierzone rezultaty. Nasz biznes rośnie w stabilnym dwucyfrowym tempie, a rozwój jest powiązany z dobrą sytuacją na rynku pracy w całym regionie CEE. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu nasze przychody rosną szybciej niż koszty, a przy tym udało nam się ograniczyć poziom zadłużenia. Co ważne, sprzyjającą koniunkturę widać w naszych działaniach handlowych, co powoduje, że notujemy niemal 30 proc. wzrost zysków ze sprzedaży – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Realizacja zapowiadanej transformacji

W ubiegłym roku grupa Work Service ogłosiła plan rozwoju, który wyznaczał cele strategiczne do końca 2017 r. Jednym z jego filarów była konsolidacja struktur i zwiększenie efektywności w tak dużej i różnorodnej biznesowo oraz geograficznie organizacji.

W efekcie w pierwszej połowie 2017 roku zostały przeprowadzone dwa niezależne procesy sprzedaży udziałów w grupach IT Kontrakt i Proservice. Pierwsza z nich wpłynęła pozytywnie, zaś druga ujemnie na bilans spółki. W rezultacie podjętych działań spółka dokonała odpisu księgowego, który obciążył wynik netto na łączną kwotę 77,6 mln złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Work Service poprawia wyniki, ale transformacja odbija się na zysku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA