PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Work Service podała wyniki. Rosną nie tylko przychody, ale i zysk

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 maj 2017 8:52

Przychody grupy Work Service w pierwszych miesiącach 2017 wzrosły o 11 proc. wobec ubiegłego roku. Poprawa efektywności jest widoczna również na poziomie zysku netto, który wyniósł 12,4 mln złotych, co stanowiło niemal trzykrotnie lepszy wynik niż przed rokiem.

Work Service podała wyniki. Rosną nie tylko przychody, ale i zysk
Po pierwszych trzech miesiącach wynik operacyjny grupy Work Service powiększony o amortyzację wyniósł 29,3 mln złotych. (fot. mat. pras.)
REKLAMA

• Przychody grupy Work Service wzrosły o 11 proc. wobec ubiegłego roku i wyniosły ponad 655 milionów złotych.

• Zysk operacyjny przekroczył 25 mln złotych, co oznacza wykonanie po pierwszych trzech miesiącach ponad 29 proc. prognozowanego wyniku na koniec roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wzrósł również zysk netto i wyniósł 12,4 mln zł, czyli o 192,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

W pierwszym kwartale 2017 roku przychody grupy Work Service wzrosły o niemal 11 proc. do poziomu ponad 655 mln zł. Zgodnie z realizowaną strategią firmy głównym motorem rozwoju jest wzrost organiczny i postawienie na wzmocnienie istniejących już linii biznesowych i terytorialnych. Już 44,7 proc. przychodów pochodziło z działalności międzynarodowej, a pod względem wartościowym był to wynik lepszy od ubiegłorocznego o ponad 25 mln złotych.

Czytaj też: Maciej Witucki: Na polskim rynku pracy mamy dziś kilka fenomenów

- Mamy za sobą bardzo dobry kwartał, którego wyniki pokazują zarówno rozwój naszego biznesu, jak i wyraźną poprawę rentowności. Wykorzystujemy dobrą koniunkturę na rynku pracy w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki czemu odnotowaliśmy solidny wzrost organiczny na poziomie 9 proc. rok do roku – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Po pierwszych trzech miesiącach wynik operacyjny grupy Work Service powiększony o amortyzację wyniósł 29,3 mln złotych, co stanowiło wzrost o 43 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku.

W tym samym czasie grupa odnotowała poprawę zysku ze sprzedaży, który wzrósł z poziomu 15 mln zł do ponad 26 mln zł. Poprawa efektywności jest widoczna również na poziomie zysku netto, który wyniósł 12,4 mln złotych, co stanowiło niemal trzykrotnie lepszy wynik niż przed rokiem.

- Stawiamy na zrównoważony rozwój, który budowany jest na solidnych fundamentach. Z jednej strony wdrażamy nowe narzędzia rekrutacyjne, aby w obecnych warunkach rynkowych, mieć dostęp do jak największej bazy kandydatów. Z drugiej zaś skupiamy się zarówno na poprawie efektywności struktury finansowania i jak i prowadzonego biznesu. W rezultacie podejmowanych przez nas działań, po 3 miesiącach przekroczyliśmy poziom 25 mln złotych zysku operacyjnego. W ten sposób osiągnęliśmy już 29 proc. prognozowanego przez nas poziomu na koniec roku – dodaje Maciej Witucki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Work Service podała wyniki. Rosną nie tylko przychody, ale i zysk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA