PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Work Service podała wyniki. Przychody rosną, ale zysk poniżej oczekiwań

  • Autor: GP
  • 26 kwi 2017 8:57

Wyniki finansowe Work Service w 2016 roku to 2,48 mld złotych skonsolidowanych przychodów. Jednak poziom zysku operacyjnego był niższy od założeń firmy.

Work Service podała wyniki. Przychody rosną, ale zysk poniżej oczekiwań
Maciej Witucki, prezes Work Service (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

• Wyniki finansowe Work Service, jednego z dostawców usług HR w Europie Środkowo-Wschodniej, zamykają się w liczbie 2,48 mld złotych skonsolidowanych przychodów.

• Jednocześnie grupa poprawiła zysk brutto ze sprzedaży, który wzrósł o ponad 10 proc. do poziomu 262 mln złotych. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

•  Jak jednak mówi Maciej Witucki, prezes Work Service, poziom zysku operacyjnego sięgający 63 mln złotych, był niższy od założeń firmy.

Rok 2016 Work Service zakończyła z wynikiem 2,48 mld złotych skonsolidowanych przychodów, co stanowiło wzrost o 16 proc. rok do roku. Firma dokonała też szeregu zmian i zapowiada dalszą transformację w nadchodzących miesiącach.

- Mijające dwanaście miesięcy były dla nas bardzo aktywnym czasem - mówi Maciej Witucki, prezes Work Service. - Rozpoczęliśmy szereg procesów transformacji grupy kapitałowej Work Service, począwszy od zmian personalnych i składu zarządu, przez reorganizację strukturalną - dodaje.

Z danych Interconnection Consulting z ubiegłego roku wynika, że grupa Work Service umocniła pozycję na rynku usług personalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, z udziałem wartościowym sięgającym niemal 15 proc.

Statystyki Work Service

W 2016 roku niemal 45 proc. przychodów grupy pochodziło z działalności międzynarodowej, a zatrudnienie, w przeliczeniu na pełne etaty, za pośrednictwem Work Service wzrosło o 5 proc. rok do roku. Jednocześnie grupa poprawiła zysk brutto ze sprzedaży, który wzrósł o ponad 10 proc. do poziomu 262 mln złotych.

- Odnotowaliśmy solidne wyniki, bazujące na 9-proc. wzroście organicznym, choć poziom zysku operacyjnego sięgający 63 mln złotych, był niższy od naszych założeń. Był to głównie efekt jednorazowych zobowiązań związanych z restrukturyzacją prowadzoną w Niemczech, zmianami personalnymi oraz zakończeniem wcześniej rozpoczętych procesów inwestycyjnych. Jednak należy podkreślić, że organiczny wzrost kosztów wyniósł 6 proc. i był wolniejszy od naszego tempa naszego rozwoju - mówi Maciej Witucki.

Co w 2017 roku?

W 2017 roku wiodącym wyzwaniem dla pracodawców będzie pozyskiwanie nowych pracowników. To właśnie zaplecze rekrutacyjne chce rozwijać Work Service. Od kwietnia br. wystartowała kampania wizerunkowa, która ma zachęcać Polaków do podejmowania pracy za pośrednictwem spółki.

- Zmierzamy w kierunku większej transparentności i efektywności. Dlatego po raz pierwszy w historii Grupy Work Service, przedstawiamy prognozę wyniku na 2017 rok, przewidującą osiągnięcie zysku operacyjnego na poziomie 85,3 mln złotych - podsumowuje Maciej Witucki.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Work Service podała wyniki. Przychody rosną, ale zysk poniżej oczekiwań

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA